Z ostatniej chwili

„Z kulturą na Stary Rynek” przyjdzie Superkocik

2022-07-09 21:58:09 informacje
img

„Z kulturą na Stary Rynek” to hasło koncertów organizowanych przez Stowarzyszenie Aktywności Studentów, a możliwych dzięki wsparciu finansowemu miasta. W niedzielę 10 lipca o godz. 18.00 ten minicykl otworzy grupa Superkocik - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.
Superkocik wystąpi w przestrzeni koncertowej przy szklanym pawilonie na Starym Rynku. Ta młoda, damsko-męska ekipa z Częstochowy w ostatnich miesiącach występuje dość intensywnie, nie tylko zresztą w swoim rodzinnym mieście, gdzie zdążyła już się pokazać m.in. w Ośrodku Promocji Kultury „Gaude Mater”.
Pomysł ,,Superkocika” na muzykę ma swoje korzenie gdzieś w „raczkującej” muzyce rockowej lat 60., którą zespół zestawia z późniejszym o dwie dekady dream-popem – pełnym utopionych w pogłosach i echach ładnych melodii. Tego rodzaju inspiracje – trzeba przyznać – stawiają Superkocika poza głównym nurtem tego, co dziś chcą pokazywać na scenie bardzo młodzi twórcy. Odwołań do hiphopu tutaj nie znajdziemy – przynajmniej jak dotąd ich nie ma. Podczas występów Superkocik tworzy ciepłą, słoneczną, barwną atmosferę, która – jak najbardziej – ma w sobie wiele z wakacyjnego ducha. Na lipcowy wieczór na Starym Rynku taki nastrój powinien więc pasować doskonale.
Koncert zacznie się o godz. 18.00. Wstęp wolny.
Stowarzyszenie Aktywności Studentów  zapowiada kolejne dwa spotkania pod hasłem „Z kulturą na Stary Rynek” – 24 lipca oraz 21 sierpnia, a więc także w letnie niedziele.
Impreza realizowana jest dzięki środkom Gminy Miasta Częstochowy.

Page generated in 0.0161 seconds.