Z ostatniej chwili

„Znicz 2021” - organizacja ruchu w powiecie kłobuckim

2021-10-29 13:28:42 informacje
img

Jak co roku, w okresie Wszystkich Świętych w całym kraju Policja prowadzi  działania „ZNICZ”. Nad bezpieczeństwem użytkowników dróg powiatu kłobuckiego i osób odwiedzających groby bliskich czuwać będą mundurowi z kłobuckiej komendy. Policja apeluje o rozwagę i ostrożność oraz przypomina, aby zwracać uwagę na znaki drogowe i polecenia funkcjonariuszy.

W ramach policyjnej akcji "Znicz 2021" policjanci będą sprawdzać stan techniczny aut i sposób przewożenia dzieci. Pamiętajmy o podstawowych zasadach: dostosujmy prędkość pojazdów do warunków panujących na drodze i pamiętajmy o zachowaniu odstępu między samochodami. Policja przypomina także o konieczności jazdy z włączonymi światłami mijania. Apeluje też do kierowców, którzy wybiorą się w dłuższą podróż, by co pewien czas robili przerwę na odpoczynek i w miarę możliwości wyjechali wcześniej. Planując podróż, warto sprawdzić wcześniej trasę przejazdu oraz ewentualne utrudnienia, jakie mogą się pojawić na różnych odcinkach. Ważne, aby nie jeździć „na pamięć” – w wielu miejscach pojawią się zmiany organizacyjne, niektóre ulice zostaną wyłączone całkowicie z ruchu, o czym będą informowały znaki drogowe.

Na pobłażliwość policjantów nie mają co liczyć kierujący, którzy zdecydują się usiąść za kierownicą pod wpływem alkoholu lub narkotyków.

Oto najważniejsze zasady, które pomogą nam w tym czasie:

  • -W miarę możliwości korzystaj ze środków komunikacji publicznej. Specjalne linie autobusowe, tramwajowe, będą „uprzywilejowane” w ruchu i dowiozą nas tam, gdzie samochód prywatny nie będzie mógł wjechać, a tym bardziej zaparkować.
  • -Nie jedź samochodem „na pamięć”. W rejonach cmentarzy, na drogach dojazdowych do nich zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu drogowego. Zwracaj uwagę na znaki drogowe!
  • -Pamiętaj – polecenia policjanta kierującego ruchem są ważniejsze od sygnałów świetlnych i znaków drogowych! Jeżeli policjant zabroni wjazdu, to nie ma czasu na dyskusje i wdawanie się w polemikę. Trzeba stosować się do poleceń.
  • -Parkuj samochód zgodnie z przepisami, w dozwolonych miejscach. Nie bądź egoistą, zadbaj, aby Twój samochód nie blokował wjazdu lub wyjazdu z drogi bądź dostępu do wcześniej prawidłowo zaparkowanego pojazdu.
  • -Osoby, które pójdą na cmentarz pieszo, powinny korzystać z chodników. Jeżeli ich nie ma, zobowiązani są poruszać się poboczem lub lewą stroną drogi, pamiętając, że jezdnia jest dla samochodów i czas przebywania na niej przez pieszych powinien być jak najkrótszy. Warto mieć przy sobie element odblaskowy lub latarkę.
  • -W pobliżu nekropolii oprócz patroli ruchu drogowego pojawią się policjanci nieumundurowani, którzy będą zwracać uwagę na kieszonkowców i innych sprawców przestępstw, chcących wykorzystać czyjąś nieuwagę i roztargnienie. Dlatego też nie pozostawiaj w samochodzie wartościowych przedmiotów w widocznym miejscu. Mogą one stać się łatwym łupem złodziei.
  • -Pamiętajmy także, że od 20 marca 2020 r. do odwołania w naszym kraju ogłoszono stan epidemii w związku z zakażeniami wirusem SARS-CoV-2. Wszyscy bezwzględnie muszą stosować się do obowiązujących w tym zakresie ograniczeń, które zostały wprowadzone dla naszego wspólnego dobra. Na każdym z nas ciąży odpowiedzialność za zdrowie innych, a nasza niefrasobliwość może kogoś kosztować życie. Aktualnie zasady bezpieczeństwa znajdują się pod adresem: www.gov.pl/web/koronawirus/aktualne-zasady-i-ograniczenia 

Zmiany w organizacji ruchu drogowego w trakcie akcji "Znicz 2021" na terenie powiatu kłobuckiego:

Cmentarz w Krzepicach na ul. Częstochowskiej

Od godz. 7.00 w sobotę 30 października do godz. 22.00 w poniedziałek 1 listopada na ulicy Ryły wprowadzony zostanie jeden kierunek jazdy – do ul. Dąbrowskiego. Wjazd w ul. Ryły od ul. Częstochowskiej.

Fot. Materiały Policji

Page generated in 0.0238 seconds.