Z ostatniej chwili

Ugięciomierz i kamery – nadanie nośności i natężenia ruchu

2023-11-28 12:10:37 informacje
img

W Częstochowie do 10 grudnia trwać będą pomiary nośności i natężenia ruchu na drogach pozostających w zarządzie miasta. Działać będzie 125 kamer oraz samochód z przyczepą pomiarową – informuje Miejski Zarząd Dróg.    
Badanie obejmuje miejskie odcinki dróg: krajowych, wojewódzkich i powiatowych w granicach administracyjnych Częstochowy. Do sprawdzenia parametrów nośności konieczne jest użycie ugięciomierza dynamicznego, dzięki któremu można zweryfikować wartości określające nośność poszczególnych arterii.  
W celu zbadania natężenia ruchu do 10.12 w przestrzeni miejskiej, w granicach pasów drogowych działać będzie 125 kamer. Urządzenia nie dokonują żadnych innych pomiarów, w tym nie rejestrują prędkości, nie mają też żadnych dodatkowych funkcji. Kamery w niektórych lokalizacjach znajdują się na średniej wysokości, dlatego Miejski Zarząd Dróg apeluje, aby nie ingerować w ich pracę, obraz ani zasilanie. Uzyskane dane będą wykorzystane z korzyścią dla funkcjonowania całego układu drogowego.
Zadanie realizuje firma SCANLASER –  Pracownia Badań i Technik Pomiarowych Sp. z o.o. z Tarnowa wyłoniona w postępowaniu przetargowym. Badania nośności metodą FWD (w celu oceny właściwości fizycznych nawierzchni na podstawie jej ugięcia pod obciążeniem) wykonuje samochód z przyczepą pomiarową.Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0178 seconds.