Z ostatniej chwili

13 zwycięstwo w sezonie

2021-01-25 10:48:29 informacje
img

Zwycięstwem siatkarzy Exact Systems Norwida zakończył się sobotni wyjazdowy mecz z Zaksą Strzelce Opolskie. Drużyna z Częstochowy wygrała 3:1 i mogła cieszyć się z 13. zwycięstwa w Tauron 1 Lidze.

Obecny sezon układa się po myśli działaczy, trenerów, kibiców i siatkarzy Exact Systems Norwida. Częstochowscy siatkarze w sobotę o 13. ligowe zwycięstwo walczyli na wyjeździe z Zaksą Strzelce Opolskie. To partnerski klub mistrzów Polski z Kędzierzyna Koźla, a trenerem Zaksy Strzelce Opolskie jest były siatkarz Mostostalu Kędzierzyn Koźle Roland Dembończyk.

Faworytem był Exact Systems Norwid. Goście od mocnego uderzenia rozpoczęli mecz i wygrali inauguracyjnego seta do 17. Również w kolejnym secie okazali się lepsi. Zaksa triumfowała tylko w trzeciej partii.

Od czwartego seta wszystko wróciło na właściwe tory. Siatkarze trenera Piotra Lebiody poprawili swoją grę i mogli cieszyć się z 13. zwycięstwa w sezonie.

Nagrodę MVP od komisarza Grzegorza Szymańskiego (byłego siatkarza AZS-u Częstochowa) otrzymał rozgrywający częstochowskiej drużyny Tomasz Kowalski.

Exact Systems Norwid ma na koncie 35 punktów i zajmuje 5. miejsce. Do 4. w tabeli Gwardii Wrocław częstochowianie tracą tylko 1 punkt.

ZAKSA Strzelce Opolskie – Exact Systems Norwid Częstochowa 1:3 (17:25, 21:25, 26:24, 22:25)

Exact Systems Norwid: Kowalski,Kogut, Mucha, Kryński, Szewczyk, Usowicz, Wasilewski (libero) – Walczak, Franczak.