Z ostatniej chwili

2500 zł mandatu i zatrzymane prawo jazdy za przekroczenie prędkości prawie o 100 km

2022-09-09 11:20:01 informacje
img

 

Policjanci z częstochowskiej drogówki z grupy SPEED zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę BMW, który znacznie przekroczył prędkość. Mężczyzna jechał prawie 180 km/h w miejscu, gdzie dozwolona prędkość wynosiła 80 km/h. Kierujący został ukarany mandatem w wysokości 2500 zł, 10 punktami karnymi oraz zatrzymano mu prawo jazdy – informuje częstochowska Policja.

Policjanci z częstochowskiej drogówki patrolowali 7 września ulice Częstochowy nieoznakowanym radiowozem. W godzinach porannych zauważyli pirata drogowego, który jechał aleją Wojska Polskiego z bardzo dużą prędkością. Gdy zmierzyli jego prędkość, okazało się, że na drodze z ograniczeniem prędkości do 80 km/h, 35-latek miał na liczniku prawie 180 km/h.

Nieodpowiedzialny kierowca przez najbliższe 3 miesiące nie będzie mógł usiąść za kierownicą żadnego pojazdu i dodatkowo będzie musiał zapłacić mandat w wysokości 2500 zł. Ponadto na konto kierowcy wpisano 10 punktów karnych.

Nadmierna prędkość plasuje się w czołówce przyczyn najpoważniejszych w skutkach wypadków drogowych. Niestety, wciąż zdarzają się kierowcy, którzy lekceważą bezpieczeństwo i prawo. Policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozsądek, ostrożność i wyobraźnię. Najważniejsze jest przecież bezpieczeństwo nas wszystkich.

Fot. Materiały Policji

Page generated in 0.0158 seconds.