Z ostatniej chwili

30 zarzutów i areszt dla seryjnego włamywacza

2020-02-25 10:39:53 informacje
img

Policjanci z Komisariatu I zatrzymali w ubiegłym tygodniu 47-latka podejrzanego o dokonanie 26 transakcji skradzionymi kartami bankomatowymi na kwotę prawie 1 tys. zł oraz włamania do samochodu osobowego i lokalu gastronomicznego na terenie Częstochowy. Mężczyzna dopuścił się tych czynów w warunkach recydywy, czyli przed upływem 5 lat od odbycia przynajmniej 6 miesięcy kary więzienia za podobne przestępstwo. Najbliższe 3 miesiące spędzi teraz w areszcie – informuje częstochowska Policja.

Operacyjni z jedynki zatrzymali w piątek po południu mężczyznę, który tego samego dnia rano włamał się do lokalu gastronomicznego. W trakcie zatrzymania policjanci znaleźli przy nim skradziony telefon komórkowy, tablet i pieniądze. W toku dalszych czynności okazało się, że w okresie od maja do listopada 2019 roku 47-latek przywłaszczył sobie znalezioną kartę kredytową i wielokrotnie dokonywał nią transakcji podczas zakupów w sklepach ogólnospożywczych, natomiast w styczniu włamał się do samochodu osobowego, skąd dokonał kradzieży głośnika, pieniędzy i karty płatniczej, a następnie wielokrotnie posłużył się tym środkiem płatniczym, płacąc za zakupy w sklepach na terenie Częstochowy. 

Wielokrotny włamywacz usłyszał łącznie 30 zarzutów dotyczących kradzieży z włamaniem. Sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt. Grozi mu do 15 lat więzienia, ponieważ dopuścił się tych czynów w warunkach recydywy.

Fot. Materiały częstochowskiej Policji

Page generated in 0.0203 seconds.