Z ostatniej chwili

Akcja Zima - odśnieżanie

2021-01-14 11:31:17 informacje
img

Od kilku dni firma zajmująca się zimowym oczyszczaniem miasta pracuje w pełnym wymiarze. Obecnie przy odśnieżaniu i posypywaniu ulic solą działa 21 zestawów pługopiaskarek – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

W Częstochowie pozostaje w zarządzie MZDiT 650 km ulic. Kolejność ich odśnieżania jest adekwatna do kategorii danej ulicy, a co za tym idzie, stopnia natężenia ruchu w jej ciągu. W stałym utrzymaniu pozostają także chodniki przy głównych arteriach miejskich oraz kładkach, wiaduktach i placach. Oczyszczanie trotuarów przylegających do budynków pozostaje obowiązkiem zarządcy nieruchomości. Teren przystanków autobusowych i tramwajowych oczyszczają służby częstochowskiego Centrum Usług Komunalnych.

Trwająca od kilkudziesięciu godzin praca nie jest pierwszą odsłoną tegorocznej Akcji Zima w Częstochowie. Zależnie od aury i prognoz pogody flota zimowego sprzętu wyjeżdżała już kilkakrotnie, także prewencyjnie (przed zapowiadanym załamaniem pogody). Stuprocentowa gotowość do wyjazdów zostanie utrzymana jeszcze przez kilka dni, do momentu poprawy aury. Prognozy pogody przewidują dalsze intensywne opady śniegu i spadek temperatury. MZDiT prosi o zachowanie szczególnej ostrożności podczas poruszania się po ulicach i chodnikach – pomimo nieustannej pracy ekip odśnieżających, w obliczu stałych opadów śniegu nie wszystkie nawierzchnie pozostaną trwale czarne i suche.

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0185 seconds.