Z ostatniej chwili

Akcje ratownicze nad zalewem w Poraju

2020-07-27 16:01:30 informacje
img

Mundurowi w zaledwie kilkanaście minut uratowali dwie załogi pływające rowerami wodnymi. Do zdarzenia doszło podczas silnych podmuchów wiatru, który uniemożliwiał pływającym dotarcie do brzegu. Pomoc przyszła w samą porę. Policyjni wodniacy apelują o rozsądek i szczególną rozwagę nad wodą!  - informuje myszkowska Policja.

Wczoraj, w niedzielę 26 lipca policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji z Częstochowy pełnili służbę w sezonowej komórce wodnej w Poraju. Podczas patrolu zbiornika wodnego około godz. 19.00 dyżurny myszkowskiej komendy skierował patrol wodny w rejon przystani Marina, gdzie znajdowały się osoby pływające na rowerach wodnych. Z uwagi na nagłą zmianę warunków atmosferycznych tj. silne podmuchy wiatru, opady deszczu oraz wysokie fale załogi rowerów wodnych miały problem z dopłynięciem do przystani.

Stróże prawa ruszyli z pomocą w okolicę plaży w Poraju. Tam zauważyli dwie osoby pływające rowerem wodnym. Machały w kierunku mundurowych, wołając w ten sposób o pomoc. Wysoka fala i silny wiatr znosił ich na przeciwny brzeg zbiornika. Policjanci podpłynęli do nich i pomogli 32-letniej kobiecie oraz 25-letniemu mężczyźnie bezpiecznie wrócić na ląd. Dwuosobowa załoga bezpiecznie trafiła na pokład policyjnej łodzi, a ich rower został odholowany na ląd.

Z uwagi na pogarszające się wciąż warunki atmosferyczne: silny wiatr, wzbierające fale, deszcz i burzę wodniacy podjęli patrol w trosce o bezpieczne spłynięcie jednostek do swoich pomostów. W czasie patrolu około 200 metrów od brzegu zauważyli czteroosobową załogę nastolatków, która pływała rowerem wodnym. Przy nich znajdywała się łódź strażaków z OSP z Poraja, a druhowie prowadzili akcję ratowniczą. Mundurowi pomogli strażakom. Odholowali jednostkę bezpiecznie do brzegu, a chłopcy w wieku od 16 do 19 lat dopłynęli do lądu na pokładzie łodzi strażackiej.Dzięki skutecznej i zdecydowanej akcji policjantów i strażaków wszyscy cali i zdrowi mogli bezpiecznie zakończyć wczorajszy wypoczynek nad wodą. Żaden z uczestników tej akcji nie potrzebował pomocy medycznej.

Fot. Materiały częstochowskiej Policji

Page generated in 0.0146 seconds.