Z ostatniej chwili

Areszt dla sprawców rozboju

2020-06-03 11:57:50 informacje
img

Myszkowski sąd zastosował tymczasowy areszt wobec 37-latka i jego 30-letniego wspólnika. Pod koniec maja wtargnęli oni do mieszkania 43-latka i zagrozili mu obcięciem palców lewej dłoni. Potem okradli go. Obaj zostali zatrzymani następnego dnia. Grozi im do 12 lat więzienia - informuje myszkowska Policja.
Myszkowscy stróże prawa zostali powiadomieni o rozboju, w którym pokrzywdzonym był 43-letni mieszkaniec Myszkowa. Z ustaleń śledczych wynika, że do jego mieszkania zapukało dwóch mężczyzn. Po wejściu do środka przystawili 43-latkowi nóż do dłoni i zagrozili, że odetną mu palce. Następnie  zabrali laptopa, monitor komputera, wiertarkę oraz głośnik i wyszli z jego mieszkania. 
Zaalarmowani policjanci rozpoczęli poszukiwania sprawców. Następnego ranka zostali zatrzymani. Usłyszeli  zarzuty dokonania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Młodszy  dodatkowo odpowie za posiadanie marihuany. Policjanci odzyskali także utracone na skutek przestępstwa przedmioty. Decyzją sądu obaj zostali tymczasowo aresztowani. Grozi im do 12 lat więzienia.
Fot. Materiały myszkowskiej Policji

Page generated in 0.0147 seconds.