Z ostatniej chwili

Areszt za wewnątrzwspólnotowy przemyt narkotyków

2020-08-03 11:07:05 informacje
img

Kryminalni z częstochowskiej komendy Policji zatrzymali 36-latka podejrzanego o przemyt narkotyków. Mieszkaniec powiatu kłobuckiego przywiózł z Holandii prawie 8 tys. działek dilerskich amfetaminy, ponad 200 tabletek ecstasy i kilkadziesiąt porcji marihuany. Mężczyzna był też poszukiwany od 5 lat dwoma listami gończymi. Decyzją sądu 3 najbliższe miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu do 10 lat więzienia - informuje częstochowska Policja.

Mieszkaniec powiatu kłobuckiego został zatrzymany pod koniec lipca w wyniku ustaleń operacyjnych z częstochowskiej komendy Policji. Podczas przeszukania posesji, na której przebywał, śledczy znaleźli prawie 8 tys. działek dilerskich amfetaminy, ponad 200 tabletek ecstasy i kilkadziesiąt porcji zielonego suszu. 36-letni mężczyzna przywiózł narkotyki z Holandii. Jak się okazało, od 5 lat ukrywał się przed organami ścigania. Był poszukiwany dwoma listami gończymi w celu odbycia kary więzienia.

Sąd zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Za popełnione przestępstwa narkotykowe grozi mu do 10 lat więzienia.

Fot. Materiały częstochowskiej Policji

Page generated in 0.0151 seconds.