Z ostatniej chwili

Bez korzeni nie zakwitniesz

2024-06-12 14:00:22 informacje
img

Rozstrzygnięto III edycję konkursu "Bez korzeni nie zakwitniesz. Moja Wielka i Mała Ojczyzna" organizowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Archiwa Państwowe.

Założeniem konkursu było zainteresowanie młodzieży tematyką poszukiwań genealogicznych i archiwalnych oraz kulturą i historią społeczności lokalnej, państwa i narodu, a także uwrażliwienie jej na wartość wspólnego dziedzictwa i pamięci oraz szacunek dla przeszłości. Zadaniem uczestników, było przygotowanie drzewa genealogicznego swojej rodziny. Koordynatorem tegorocznej edycji było Archiwum Państwowe w Lublinie.

Po raz pierwszy w Częstochowie odbędzie się uroczyste podsumowanie wojewódzkiego etapu konkursu genealogicznego „Bez korzeni nie zakwitniesz – Moja Wielka i Mała Ojczyzna”.
Uroczystość zaplanowano na 13 czerwca o godz. 11.00 w siedzibie Archiwum przy ul. Rejtana 13. 

Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. Dyrektor Archiwum Państwowego w Katowicach, przedstawiciele Śląskiego Kuratorium Oświaty w Katowicach, członkowie Komisji Konkursowej oraz oczywiście finaliści konkursu z kolegami i koleżankami ze szkoły, nauczycielami i rodzicami. 

Dwie spośród trzech finalistek reprezentuje region częstochowski. Finalistkami III edycji konkursu genealogicznego „Bez korzeni nie zakwitniesz. Moja Wielka i Mała Ojczyzna”  w województwie śląskim zostały:

- Wiktoria Rozenberg ze Szkoły Podstawowej w ZSP im. Jana Pawła II w Rudnikach

- Dominika Procz z Niepublicznej Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Rudzie Śląskiej

- Rozalia Wrazidło ze Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Kamienicy Polskiej

Page generated in 0.0165 seconds.