Z ostatniej chwili

Bezpieczne wakacje w Parku Lisiniec

2020-07-30 11:03:43 informacje
img

Podczas wakacji częstochowska policja prowadzi działania profilaktyczno-edukacyjne, by każdy bezpiecznie mógł spędzić ten wolny czas. Od wtorku do piątku stróże prawa wspólnie z Komendą Miejską Państwowej Straży Pożarnej zorganizowali w Parku Lisiniec akcję „Bezpieczne Wakacje” - działania adresowane do wszystkich mieszkańców, którzy korzystając z pięknej wakacyjnej pogody, postanowili wypoczywać nad zbiornikiem wodnym.

W okresie wakacyjnym wszystkie służby angażują się w działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców. Od środy do piątku częstochowska Policja wspólnie ze Strażą Pożarną prowadzą działania w Parku Lisiniec. Profilaktyk z prewencji - asp. Daniel Zych prowadzi rozmowy z rodzicami i dziećmi o bezpiecznym wypoczynku, przedstawiając główne założenia niedawno rozpoczętej akcji „Misie i dzieci toną po cichu” oraz rozdaje materiały promocyjne każdemu, kto prawidłowo odpowie na pytanie z zakresu wiedzy o bezpiecznym zachowaniu się nad wodą. Sierż. szt. Mariola Kowalczyk - Trąbska z częstochowskiej drogówki dba o bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego, rozdając opaski odblaskowe oraz przypominając pieszym i rowerzystom o podstawowych zasadach bezpiecznego poruszania się po drodze. Dzielnicowi z Komisariatu I w ramach obchodu również zwracają uwagę, czy wypoczywający na plaży przestrzegają przepisów i czy małoletnie dzieci nie są pozostawione bez opieki. Natomiast mundurowi ze swoimi czworonożnymi pupilami z zespołu konnego i przewodnicy psów służbowych patrolują teren Parku, sprawdzając, czy wypoczywający są bezpieczni.

Nad bezpieczeństwem kąpiących się czuwają ratownicy WOPR, pilnując, by korzystający z wodnych kąpieli przestrzegali podstawowych zasad bezpieczeństwa, natomiast Straż Pożarna prowadzi ćwiczenia z zakresu ratownictwa wodnego, które cieszą się dużym zainteresowaniem wypoczywających.

Fot. Materiały częstochowskiej Policji

Page generated in 0.0148 seconds.