Z ostatniej chwili

Bezpiecznie przywitaj nowy rok

2021-12-30 23:31:27 informacje
img

Każdy z nas chciałby pożegnać 2021 rok w nadziei, że kolejny będzie lepszy. Ważne jednak, by noc sylwestrowa pozostawiła po sobie wyłącznie miłe wspomnienia. Dlatego Policja przypomina podstawowe zasady bezpieczeństwa, jakimi należy się kierować przy używaniu fajerwerków.
Jeśli chcemy powitać nowy rok, używając przy tym wyrobów pirotechnicznych, pamiętajmy o kilku bardzo ważnych zasadach:
- Fajerwerki są materiałami wybuchowymi i muszą być używane ostrożnie, dlatego kupujmy je u sprawdzonych, rzetelnych sprzedawców i stosujmy się do instrukcji zamieszczonych na opakowaniach. Przed zakupem upewnijmy się więc, czy do fajerwerków dołączona jest instrukcja obsługi w języku polskim.
- Ściśle przestrzegajmy podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas odpalania petard, ponieważ niewłaściwe ich używanie może stanowić zagrożenie dla naszego życia i zdrowia.
- Korzystając z fajerwerków, należy wybrać miejsce, w którym nie zrobimy nikomu krzywdy i niczego nie zniszczymy. Czyli takie, gdzie nie ma drzew, linii energetycznych, samochodów czy zabudowań.
- W pomieszczeniach zamkniętych oraz w pobliżu obiektów mogących być narażonych na pożar nie wolno używać wyrobów pirotechnicznych.
- Pod żadnym pozorem fajerwerków nie powinny odpalać dzieci, które muszą być pod stałą opieką osób dorosłych
- Zadbajmy wspólnie o własne bezpieczeństwo. Niech ten trudny rok 2021 dla każdego będzie miał szczęśliwe zakończenie.

Fot. Materiały Policji

Page generated in 0.0154 seconds.