Z ostatniej chwili

Bezpłatna szkoła rodzenia

2022-09-15 11:25:43 informacje
img

Miejski Szpital Zespolony zaprasza mieszkanki Częstochowy do udziału w kolejnej edycji szkoły rodzenia organizowanej w ramach programu edukacji przedporodowej - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.
Program jest adresowany do częstochowianek między 21. a 26. tygodniem ciąży i ma na celu wszechstronne przygotowanie kobiety ciężarnej i osoby towarzyszącej do bezpiecznego i aktywnego porodu z wykorzystaniem naturalnych metod łagodzenia bólu porodowego oraz połogu, karmienia naturalnego i opieki nad noworodkiem.
Podczas spotkań przyszli rodzice dowiedzą się, jak dbać o siebie oraz troszczyć się o zdrowie i bezpieczeństwo swojego dziecka. Szpital zapewni także możliwość zapoznania się z pracownikami i rozmieszczeniem Oddziału Ginekologiczno-Położniczego przy ul. Mickiewicza 12.
Osoby zainteresowane udziałem w zajęciach na pierwszym spotkaniu będą musiały wypełnić pisemne zgłoszenie uczestnictwa w zajęciach i przedstawić kartę przebiegu ciąży oraz ostatni wynik USG, a także dostarczyć decyzję osoby prowadzącej ciążę dotyczącą wykonywania przez kobietę ciężarną ćwiczeń gimnastycznych. Decyzja powinna być wydana nie wcześniej niż na 10 dni przed rozpoczęciem zajęć.
Zajęcia rozpoczną się w październiku i będą się odbywać  raz w tygodniu. Kobiecie może towarzyszyć jedna osoba.
Zapisy telefoniczne przyjmowane są od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-14.00 pod numerem telefonu 34 370 24 39.
Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0174 seconds.