Z ostatniej chwili

Biblioteka zaprasza do czytania e-booków

2020-04-28 11:01:08 informacje
img

Biblioteka Publiczna im. dr. Władysława Biegańskiego pozostaje nieczynna. Za jej pośrednictwem możemy jednak otrzymać bezpłatny dostęp do przepastnych zasobów IBUK Libry – czytelni wirtualnej, a więc w pełni bezpiecznej i wolnej od koronawirusa - informuje Marcin Breczko z Biura Prasowego Urzędu Miasta.
Dla tych, którzy dotąd woleli bezpośredni kontakt z biblioteką albo mieli obiekcje wobec używania cyfrowych zasobów – to świetna okazja, aby się do nich przekonać. IBUK Librę stworzyło kilkanaście lat temu Wydawnictwo Naukowe PWN. Obecnie platforma jest największą w Polsce czytelnią wydawnictw akademickich, naukowych czy pism specjalistycznych z najróżniejszych dyscyplin. Zawiera m.in. całą ofertę Wydawnictwa Naukowego PWN. Nic dziwnego, że korzystają z niej bardzo chętnie m.in. studenci i pracownicy nauki.
Zarejestrowani użytkownicy częstochowskiej biblioteki mogą  otrzymać kod PIN umożliwiający zdalny dostęp do pierwszej rejestracji. Po kody można się zgłaszać wyłącznie mejlem, pisząc na adres wyp@biblioteka.czest.pl  - trzeba podać tylko imię, nazwisko oraz numer karty bibliotecznej.
Ci, którzy wysłali prośby o kod już wcześniej, ale z powodu braku dostępu do systemu ich nie dostali, otrzymają go w pierwszej kolejności i nie muszą wysyłać prośby ponownie.  
Po założeniu konta na platformie, mamy szerokie możliwości pracy z książkami – tworzenia zakładek, notatek, bibliografii, półki ulubionych tytułów etc. Dzięki aplikacji można też logować się na Librze poprzez Facebook, a także udostępniać różne treści innym użytkowniczkom i użytkownikom.
Ze szczegółami co do korzystania z platformy można się zapoznać pod linkiem http://www.biblioteka.czest.pl/wydarzenia/2017/dost%C4%99p-do-ibuk-libra-ju%C5%BC-w-naszej-bibliotece
Biblioteka zaprasza też, aby zerknąć na jej media społecznościowe – pod adresami  http://www.facebook.com/bibliotekaczestochowa oraz http://www.instagram.com/biblioteka_czestochowa/ . Można tam znaleźć wieści z jej działalności w czasie pandemii, zaproszenia do aktywności czytelniczych online pod hasłem #NieZostawiamCzytelnika, propozycje skorzystania z bogactwa ogólnodostępnych źródeł cyfrowych.
I jeszcze ważna informacja dla wszystkich, którzy wypożyczyli z częstochowskiej biblioteki książki, a termin ich zwrotu dawno już minął – nie ma się czym martwić. Nie należy się także przejmować przychodzącymi drogą elektroniczną upomnieniami. Wypożyczenia będą przedłużone. Nie musimy się też obawiać kar za przekroczenie terminów zwrotu.

Page generated in 0.0144 seconds.