Z ostatniej chwili

Biegowa sobota. Będą ograniczenia w ruchu

2023-05-13 11:47:32 informacje
img

13 maja startuje uliczny Bieg Częstochowski, który po raz 13. organizuje Stowarzyszenie Klub Ludzi Aktywnych Zabiegani Częstochowa. Zarówno amatorzy, jak i zawodowcy mogą sprawdzić się na 10-kilometrowym dystansie - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.
Bieg Częstochowski to masowa impreza dla szerokiego grona miłośników biegania – zarówno zawodników z wieloletnim doświadczeniem, jak i debiutantów. Możliwość uczestnictwa w biegu niezależnie od poziomu sportowego sprawia, że wydarzenie cieszy się ogromną popularnością. Każdy może zmierzyć się w sportowej rywalizacji. Sam poziom organizacyjny zawodów co roku jest wysoko oceniany, czego wyrazem są liczne wyróżnienia przyznawane imprezie, a przede wszystkim duża frekwencja.
Dziś, w sobotę 13 maja o godz. 16.00 ruszy kolejna edycja imprezy. Trasa z atestem PZLA poprowadzi z III Alei NMP, a dalej wokół Klasztoru Jasnogórskiego.
W klasyfikacji generalnej kobiet i mężczyzn nagrody będą odpowiednio wynosiły:
- za miejsce I - 700 zł
- za miejsce II - 500 zł
- za miejsce III - 300 zł
W klasyfikacji najszybsza Polka i najszybszy Polak:
- za miejsce I - 700 zł
Organizatorzy gwarantują, że na mecie na każdego uczestnika czekać będzie pamiątkowy medal, a cele, które przyświecają tym zawodom, to popularyzacja biegania jako najprostszej formy czynnego wypoczynku i aktywności ruchowej, promocja miasta Częstochowy oraz integracja środowiska biegaczy i mieszkańców.

UWAGA KIEROWCY I PASAŻEROWIE MPK
W związku z organizacją 13. Biegu Częstochowskiego 13 maja  w godz. 13.30-20.00 zostaną zamknięte dla ruchu kołowego następujące ulice: III Al. NMP, Wieluńska, południowy parking Rynku Wieluńskiego, Klasztorna, Kubiny od ul. Ewy do Klasztornej, Ewy, Wyszyńskiego na odcinku od ul. Ewy do Klasztornej, 7 Kamienic, Pułaskiego na odcinku od ul. Kopernika do Al. NMP,  Popiełuszki od wjazdu na parking hotelu Mercure do Al. NMP, Kossak-Szczuckiej.
Obie jezdnie III Al. NMP będą zamknięte w godz. 8.00–20.00. Równocześnie w tych godzinach będzie tam obowiązywał zakaz parkowania. Tym samym zawieszone będą również postoje TAXI w III Al. NMP.
Ul. 3 Maja będzie drogą bez przejazdu (zamknięcie wjazdu w  Wieluńską przy Pasażu Biskupa Bareły).
Ul. Kubiny będzie drogą bez przejazdu od skrzyżowania z ul. św. Jadwigi do skrzyżowania z ul. Ewy.
Ul. Wyszyńskiego będzie drogą bez przejazdu od skrzyżowania z ul. św. Jadwigi do skrzyżowania z ul. Ewy.
Ul. Waszyngtona będzie drogą bez przejazdu od skrzyżowania z ul. Stryjeńskiej do skrzyżowania z Pułaskiego.
Zamknięcie pozostałych ulic będzie obowiązywać w godz. 13.30 – 20.00.
Działalność parkingu przy ul. 7 Kamienic w rejonie Pasażu bp. Bareły na czas biegu będzie zawieszona.
W sobotę obowiązywały będą objazdy w rejonie Jasnej Góry
(linie 12, 15, 22, 27 i 31)
Zmiany tras linii komunikacji miejskiej:
Linia 12
Kierunek Gnaszyn Dospel: od Dworca PKS przez Sobieskiego, Śląską i Kilińskiego do alei Jana Pawła II i dalej bez zmian.
Kierunek Raków Dworzec PKP: od Rynku Wieluńskiego prosto przez aleję Jana Pawła II, następnie Dąbrowskiego i Nowowiejskiego do Sobieskiego i dalej bez zmian.
Linia 15
Kierunek Kukuczki: od Dworca PKS przez Sobieskiego, Śląską i Kilińskiego do alei Jana Pawła II i powrót na stałą trasę od Komendy Miejskiej Policji
Kierunek Korkowa: od Komendy Miejskiej Policji przez aleję Jana Pawła II, Dąbrowskiego i Nowowiejskiego do Sobieskiego, dalej bez zmian.
Linia 22
Kierunek Łojki: od Sobieskiego przez Pułaskiego, św. Kazimierza, św. Barbary, Kordeckiego do św. Jadwigi i dalej bez zmian.
Kierunek Gombrowicza: od św. Jadwigi przez Kordeckiego, św. Barbary, św. Augustyna, Pułaskiego do Sobieskiego i dalej bez zmian.
Linia 27
W obu kierunkach zmiana trasy w Śródmieściu: KSSE KUSIĘCKA - … - aleja Najświętszej Maryi Panny – aleja Kościuszki – aleja Armii Krajowej – aleja Jana Pawła II – Rynek Wieluński - … - GNASZYN DOSPEL.
Linia 31
Kierunek Cmentarz Komunalny: od Sobieskiego przez Pułaskiego, św. Kazimierza, św. Barbary i od Kordeckiego powrót na stałą trasę.
Kierunek Piłsudskiego: z Kordeckiego przez św. Barbary, św. Augustyna, Pułaskiego i od Sobieskiego powrót na stałą trasę.
Z uwagi na objazdy nieczynne będą następujące przystanki:
- JASNA GÓRA przy ul. 7 Kamienic, w kierunku Pułaskiego;
- ŚW. KAZIMIERZA przy ul. Pułaskiego, w kierunku Parkitki;
- KOMENDA MIEJSKA POLICJI przy ul. Popiełuszki, w kierunku III Alei.

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.017 seconds.