Z ostatniej chwili

Cemex: Zielone Warsztaty dla dzieci i dorosłych

2023-11-22 11:39:13 informacje
img

Cemex: Zielone Warsztaty dla dzieci i dorosłych

Ponad 130 osób z okolic Rędzin i Kłomnic uczestniczyło w październiku i listopadzie w „Zielonych Warsztatach” dotyczących zrównoważonego rozwoju. Organizatorzy zadbali o ciekawą ofertę zajęć dla dzieci i dorosłych. Wydarzenia odbyły się z inicjatywy Cemex Polska i Fundacji Cemex „Budujemy Przyszłość”.

„Zielone Warsztaty” to interaktywne spotkania edukacyjne, poświęcone kwestiom zrównoważonego rozwoju i ochrony klimatu.  W programie tegorocznej edycji znalazły się zarówno zajęcia adresowane do przedstawicieli najmłodszego pokolenia, jak i spotkania dla dorosłych. 

Warsztaty dla dzieci i młodzieży odbyły się na terenie Cementowni Rudniki, należącej do Cemex Polska. W zajęciach wzięły udział uczennice i uczniowie Zespołu Szkół nr 2 w Rędzinach oraz ich rówieśniczki i rówieśnicy z Zespołu Szkół w Kłomnicach i Szkoły Podstawowej w Rzerzęczycach.

Podczas warsztatów poruszane były tematy zmian klimatu i gospodarki obiegu zamkniętego.  Uczestnicy dyskutowali m.in. o działaniach, które każdy może podjąć, by chronić środowisko naturalne. Uczniowie, którzy brali udział w zajęciach, zwiedzili także teren zakładu, poznając przy tej okazji proces produkcji cementu. Dla większości z nich była to pierwsza tego typu wizyta w cementowni.  

Dorośli wzięli z kolei udział w warsztatach tworzenia naturalnych kosmetyków. Zajęcia zorganizowano w Gminnych Ośrodkach Kultury w Rędzinach i Kłomnicach oraz siedzibie Stowarzyszenia Seniorów „ASTER” w Rędzinach. Uczestnicy spotkań przygotowali preparaty do pielęgnacji, w tym glicerynowe mydełka, sole do kąpieli oraz balsamy do ust. Pracom warsztatowym towarzyszyła także część wykładowa, poświęcona tematowi świadomych zakupów i ograniczania ilości odpadów. 

– Nasza firma podejmuje na całym świecie liczne działania, by przeciwdziałać zmianom klimatu. Realizujemy nasze cele klimatyczne zarówno poprzez stałą modernizację naszych zakładów, jak i poprzez działania edukacyjne. Realizując takie inicjatywy jak „Zielone Warsztaty”, chcemy uświadamiać naszym sąsiadom wyzwania związane ze zmieniającym się klimatem i promować proekologiczne postawy w lokalnych społecznościach – mówi Dominika Sztuka-Arak, prezeska Fundacji Cemex „Budujemy przyszłość”.

„Zielone Warsztaty” zostały zorganizowane już po raz drugi. Program zajęć został opracowany przez Cemex Polska we współpracy z firmą Abrys – liderem w obszarze edukacji ekologicznej w Polsce.

* Cemex dla klimatu

„Zielone Warsztaty” wpisują się w globalną strategię Cemex pt. „Future in Action”. Jej celem jest przeciwdziałanie zmianom klimatu, m.in. poprzez redukcję emisji dwutlenku węgla w zakładach produkcyjnych. 

Page generated in 0.0163 seconds.