Z ostatniej chwili

Challenge czytelniczy

2020-11-25 12:26:55 informacje
img

W najbliższy weekend wszyscy sympatycy czytelnictwa będą mogli internetowo zademonstrować swoje zamiłowanie do literatury oraz pobić „czytelniczy rekord”. Wszystko to w ramach ogólnopolskiej akcji CZYTAJ PL, w którą włączyła się również Częstochowa - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

W związku z realizacją akcji CZYTAJ PL, w najbliższy piątek ruszy specjalna inicjatywa #znowuczytamchallenge, służąca aktywizacji wszystkich czytających. Aby wziąć w niej udział, wystarczy opublikować w mediach społecznościowych zdjęcie ilustrujące, gdzie i jak czytamy elektroniczne książki, oraz dodać do posta hasztag #znowuczytamchallenge. Całość potrwa do niedzieli. Autorzy wszystkich publicznych postów, w których pojawią się zdjęcia oznaczone tagiem #znowuczytamchallenge, wezmą udział w ustanawianiu rekordu w czytaniu oraz w konkursie, w którym nagrodami są koszulki Czytaj PL 2020.

Więcej informacji o akcji znajduje się na stronie:

https://www.facebook.com/events/3267340930058713

Aby wziąć udział w tegorocznej odsłonie akcji Czytaj PL, wystarczy pobrać bezpłatną aplikację Woblink z App Store lub Google Play i przejść do zakładki Czytaj PL. Po zeskanowaniu kodu QR zyskujemy dostęp do 12 bezpłatnych tytułów do czytania i słuchania. W tym roku akcja Czytaj PL po raz pierwszy zagościła na czytnikach książek elektronicznych. W listopadzie 12 bestsellerów można czytać na czytnikach inkBOOK Calypso oraz Onyx Boox.

Lista dostępnych książek:

1. Jakub Ćwiek „Topiel” (Wydawnictwo Marginesy)
2. Wojtek Drewniak „Historia bez cenzury 5. I straszno, i śmieszno – PRL” (Wydawnictwo Znak)
3. Paulina Hendel „Strażnik” (We Need YA)
4. Mikołaj Łoziński „Stramer” (Wydawnictwo Literackie)
5. Karolina Macios „Czarne morze” (Wielka Litera)
6. Andri Snær Magnason „O czasie i wodzie” (Karakter)
7. Jakub Małecki „Horyzont” (Wydawnictwo SQN)
8. Robert Małecki „Zadra” (Czwarta Strona)
9. Remigiusz Mróz „Głosy z zaświatów” (Wydawnictwo Filia)
10. Dominika Słowik „Zimowla” (Wydawnictwo Znak)
11. Stefanie Stahl „Kochaj najlepiej jak potrafisz” (Wydawnictwo Otwarte)
12. Mariusz Szczygieł „Nie ma” (wydawnictwo Dowody na Istnienie)

Dodatkowo, kolejny już raz, czytelnicy otrzymują - w ramach akcji CZYTAJ PL - czas „na doczytanie”. Do akcji trzeba dołączyć do końca listopada, ale później przez kolejny tydzień (do 7 grudnia do północy) książki są dostępne w ramach aplikacji Woblink.

 Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0158 seconds.