Z ostatniej chwili

Chciał odebrać sobie życie

2022-08-23 11:46:59 informacje
img

Mundurowi z „szóstki” odnaleźli, a stróże prawa z „czwórki” obezwładnili niedoszłego samobójcę. 37-latek nożem chciał odebrać sobie życie. Dzięki szybkiej i zdecydowanej postawie policjantów niedoszły samobójca trafił pod opiekę lekarzy – informuje częstochowska Policja.

W ubiegły czwartek około 9.00 dyżurny otrzymał zgłoszenie o 37-letnim mężczyźnie, który wyszedł rano z domu z myślami samobójczymi. Policjanci z Częstochowy rozpoczęli poszukiwania. Po niespełna 2 godzinach mundurowi z Komisariatu VI Policji zauważyli samochód, którym miał się poruszać zaginiony. Pojazd zaparkowany był niedaleko zalesionego obszaru. Mundurowi poinformowali dyżurnego o miejscu, w którym znaleźli auto 37-latka i ruszyli w głąb lasu. Kilkaset metrów dalej zauważyli mężczyznę, który odpowiadał rysopisowi zaginionego. 37-latek trzymał w ręku nóż, którego ostrze przykładał do nadgarstka. Groził, że zrobi sobie krzywdę, jak tylko policjanci będą chcieli podejść bliżej. Sytuacja z minuty na minutę była coraz bardziej nerwowa. Na miejsce przyjechali również  zaangażowani w poszukiwania mundurowi z „czwórki”. Stróże prawa zaczęli rozmawiać z mężczyzną i uspokajać go. Po chwili jednak 37-latek skierował ostrze noża na swoją klatkę piersiową. Nie było chwili do stracenia. Policjanci błyskawicznie obezwładnili desperata, a następnie przekazali go pod opiekę specjalistów.

Bardzo często osoby planujące popełnić samobójstwo wcześniej dają sygnały ostrzegawcze. Dajmy im odczuć, że w tej trudnej sytuacji nie są same. Bądźmy empatyczni. Szczera rozmowa i pomoc specjalisty może uratować takiej osobie życie.

Wykaz telefonów, gdzie osoby mogą otrzymać specjalistyczne wsparcie i pomoc:

  • -Centrum Wsparcia dla Osób Dorosłych w Kryzysie Psychicznym dla dorosłych: 800 702 222.
  • -Telefon zaufania dla dorosłych: 116 123.
  • -Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111.
  • -Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka: 800 121 212.
  • -Ogólnopolski telefon dla ofiar przemocy w rodzinie „Niebieska Linia”: 800 120 002.
  • -W sytuacji zagrożenia życia i zdrowia należy dzwonić pod numer alarmowy 112.

Fot. Materiały Policji

Page generated in 0.0165 seconds.