Z ostatniej chwili

Chciał przekupić policjantów 200 tysiącami złotych

2022-01-03 11:45:41 informacje
img

Chciał przekupić policjantów 200 tysiącami złotych

Policjanci z Komisariatu I  zatrzymali 45-letniego mężczyznę, który, jak wynikało ze zgłoszenia, chciał pijany kierować samochodem. Mężczyzna miał prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie, a podczas policyjnej interwencji, chciał wykupić się, proponując mundurowym ponad... 200 tysięcy złotych łapówki. Grozi mu teraz do 10 lat więzienia - informuje częstochowska Policja.

W ubiegły czwartek patrol z „jedynki” otrzymał zgłoszenie od świadków, że pijany kierowca wsiadł za kierownicę auta. Zgłaszający wyciągnęli kluczyki ze stacyjki i zaalarmowali policjantów. Po chwili na miejsce przyjechali mundurowi.
Podczas legitymowania 45-latek, który wysiadł zza kierownicy swojego pojazdu, zataczał się. Policjanci wyczuli od niego silną woń alkoholu. Badanie wykazało, że miał w organizmie prawie 2,5 promila alkoholu. Gdy mundurowi przeprowadzali na miejscu niezbędne formalności, mężczyzna wyciągnął plik gotówki i chciał wręczyć ją policjantom mówiąc, żeby się z nim „dogadali”. Nawet po tym, jak został poinformowany, że popełnia przestępstwo, jeszcze kilka razy próbował wręczyć gotówkę policjantom.
Wtedy też został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszał prokuratorski zarzut. Za usiłowanie skorumpowania mundurowych grozi mu do 10 lat więzienia.
Fot. Materiały Policji

Page generated in 0.0237 seconds.