Z ostatniej chwili

Częstochowscy policjanci zabezpieczyli „lewe” papierosy

2022-11-28 12:16:56 informacje
img

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą zatrzymali 66-letniego częstochowianina, który w miejscu zamieszkania na Ostatnim Groszu miał prawie 25 tys. sztuk papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Przez ich wprowadzenie na rynek Skarb Państwa poniósłby stratę w wysokości ponad 26 tys. zł. Za paserstwo akcyzowe grozi wysoka grzywna, a nawet 3 lata pozbawienia wolności – informuje częstochowska Policja.

Policjanci z częstochowskiego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą dowiedzieli się, że w jednym z mieszkań na osiedlu Ostatni Grosz przechowywane są nielegalne papierosy. Pod tym adresem zastali 66-latka, który w miejscu zamieszkania i w pomieszczeniach gospodarczych trzymał ponad 1,2 tys. paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Oszacowali, że Skarb Państwa straciłby ponad 26 tys. zł., gdyby te wyroby tytoniowe trafiły na rynek.

66-letni mieszkaniec naszego miasta usłyszał zarzut paserstwa akcyzowego. Grozi mu wysoka grzywna. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Fot. Materiały Policji

Page generated in 0.0165 seconds.