Z ostatniej chwili

Częstochowska Masa Krytyczna zapali się na niebiesko

2022-04-29 12:05:04 informacje
img

Już dziś, w piątek 29 kwietnia ulicami Częstochowy przejedzie 181. Częstochowska Masa Krytyczna - ZAPAL SIĘ NA NIEBIESKO. Ponownie zwróci w ten sposób uwagę władz i ogółu społeczeństwa na to, że rowerzyści są częścią miasta.

Ważnym elementem tej edycji CMK będzie hasło: ZAPAL SIĘ NA NIEBIESKO, bowiem kwiecień jest Miesiącem Wiedzy na temat Autyzmu, a tradycją Częstochowskich Mas stało się, że uczestnicy pragną się włączyć do tej akcji, organizując przejazd właśnie po to, by zwrócić uwagę na problem, z którym boryka się coraz więcej osób. 

Mile widziane będzie posiadanie niebieskich akcentów. Przewidziano wręczenie uczestnikom niebieskich balonów, które będzie można przywiązać do rowerów.

Planowana trasa wynosi prawie 20 km i będzie się składać z dwóch części. Pierwsza to przejazd przez centrum miasta ulicami: Nowowiejskiego, Focha, aleją Wolności oraz Alejami NMP. Po tym odcinku część osób, które nie będą się czuły na siłach, by  kontynuować przejazd, pozostają na placu Biegańskiego. Pozostałych organizatorzy zapraszają do dalszej jazdy ulicami Tysiąclecia, Parkitki, Grabówki i Lisińca.

Link do trasy

https://www.plotaroute.com/route/1856430?units=km

Page generated in 0.0236 seconds.