Z ostatniej chwili

Czy przetrwa schronisko dla zwierząt w Jamrozowiźnie?

2022-11-29 13:33:02 informacje
img

– Z niepokojem obserwujemy działania wójta i radnych gminy Kłomnice dążące do likwidacji schroniska w Jamrozowiźnie, które od samego początku było dla nich problemem. Od dwóch lat walczymy o jego istnienie!!! – alarmują wolontariusze schroniska. Przyznają, że sam wójt zauważył, że w ostatnim czasie schronisko bardzo rozkwitło i świetnie działa w nim wolontariat, a zwierzęta mają zapewnione prawdziwie dobre warunki. 

Jak zrelacjonowano na facebookowej stronie wolontariuszy, wójt zapewniał, że schronisko nie zostanie zlikwidowane i podjęto kroki w celu dzierżawy placówki przez OTOZ Animals. Rozmowy toczyły się od sierpnia tego roku, i mimo zainteresowania dzierżawą lub kupnem przez OTOZ ANIMALS, lecz – jak twierdzą wolontariusze – wójt zdecydował o likwidacji schroniska. 24 listopada dotarła do nich informacja. W dniu dzisiejszym tj. 24.11.2022 otrzymaliśmy informację, że zwierzęta od 1.12.2022 pozostaną bez opieki i tym samym mają być wywiezione.

Na stronie wolontariuszy opublikowano datowane na 25 listopada żądanie sprostowania przez wójta i radnych gminy: „Wójt i Radni Gminy Kłomnice wyrażają swoje głębokie oburzenie i dezaprobatę wobec nieprawdziwych treści opublikowanych na profilu na Facebook Wolontariusze Schroniska dla zwierząt w Jamrozowiźnie w zakresie rzekomej likwidacji tego schroniska […]”. Zainteresowani utrzymaniem tego miejsca piszą jednak dwa dni później, że „Pracownicy są na wypowiedzeniu (obecnie z przedłużeniem świadczenia pracy do końca grudnia), wójt nie ma żadnej umowy na dzierżawę, inne schroniska przygotowują się do przyjęcia naszych psów.

Nic nie wskazuje na likwidację. Schronisko będzie nadal – tylko bez zwierząt i pracowników”.

W całej sprawie dwie strony konfliktu prezentują całkiem różne zdania. Ich weryfikację przyniesie czas, i to dość nieodległy. Czy od nowego roku schronisko będzie istniało zainteresujemy się na pewno. Nie to sprawdzanie jednak wiarygodności stron jest najważniejsze, liczy się, by w całej sprawie nie cierpiały zwierzęta. 

Ilustracją tekstu jest publikowany na Facebooku apel o pomoc w ratowaniu schroniska dla zwierząt w Jamrozowiżnie

Page generated in 0.0161 seconds.