Z ostatniej chwili

Deklarację o źródłach ciepła złóż do 30 czerwca

2022-05-18 13:22:26 informacje
img

Obowiązkowe deklaracje dotyczące tego, w jaki sposób ogrzewamy nasze domy, można złożyć na trzy sposoby, ale jeśli źródło ciepła było założone przed 1 lipca 2021 r, to termin mija już 30 czerwca! 

Jeśli mamy w domu źródło ciepła i spalania paliw zainstalowane przed 1 lipca 2021 roku, na złożenie deklaracji mamy czas  do 30 czerwca 2022 r. 

Jeśli natomiast źródło ciepła ogrzewające nasz dom zostało zainstalowane po 1 lipca 2021 r., deklarację musimy złożyć w ciągu 14 dni od jego uruchomienia.  

Deklarację taką możemy złożyć na trzy sposoby. Jeśli dysponujemy profilem zaufanym bądź podpisem elektronicznym, możemy skorzystać ze strony www.zone.gunb.gov.pl  – wypełniamy i wysyłamy deklarację za jej pośrednictwem. 

Możemy też wejść na stronę, pobrać z niej deklarację, wydrukować ją, wypełnić i złożyć osobiście w Urzędzie Miasta Częstochowy przy ul. Śląskiej 11/13, 42-217 Częstochowa – lub wysłać na ten adres. 

Można także po prostu przyjść do Urzędu Miasta, pobrać papierową deklarację, wypełnić ją i złożyć na miejscu. 

Więcej informacji można znaleźć także w Biuletynie Informacji Publicznej UM pod linkiem

Pamiętajmy: złożenie deklaracji jest obowiązkowe! Tak zdecydował ustawodawca. Za niedopełnienie tego obowiązku właścicielom i zarządcom może grozić grzywna. Jeśli nie zgłosimy do ewidencji urządzenia, którym ogrzewamy dom, możemy otrzymać grzywnę w wysokości do 500 zł. Jeśli natomiast sprawa trafi do sądu, wielkość grzywny może wzrosnąć nawet do 5 tys. zł. 

Page generated in 0.0257 seconds.