Z ostatniej chwili

Dla najlepiej widzących ulicę w obiektywie

2020-05-08 13:48:01 informacje
img

Konkurs Fujifilm Moment Street Photo Awards  organizuje Ośrodek Promocji Kultury „Gaude Mater”. Prace można zgłaszać do 20 października, a główną nagrodą jest znakomity sprzęt fotograficzny - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta. 
Konkurs ma promować i wspierać osoby działające w gatunku fotografii ulicznej. Jest adresowany do wszystkich fotografujących, profesjonalnie lub amatorsko, na całym świecie – niezależnie, czy mieszkają w zatłoczonych metropoliach, czy kameralnych miasteczkach. 
Street photos – bo z angielska tak określa się taką konwencję – to zdjęcia zrobione w mieście, które nieco przypominają fotografie reportażowe, ale nie tworzą zestawu zdjęć. Są raczej ulotnymi ujęciami rzeczywistości, dokumentującymi to, co mistrz tego typu fotografii Henri Cartier-Bresson nazywał „decydującym momentem” – czyli chwilą, w której różne elementy zbiegają się w intrygującą całość. A jej wydźwięk może być różnoraki – smutny, śmieszny, wzruszający, niejednoznaczny… 
Nadesłane na częstochowski konkurs zdjęcia oceniać będą m.in. znakomici fotoreporterzy i dokumentaliści. W skład jury wejdą Witold Krassowski, Arkadiusz Gola, Tymon Markowski, Maciej Jeziorek, Elena Alexandra oraz Szymon Roziewicz. Najlepsze prace poznamy w połowie listopada, podczas uroczystości otwarcia wystawy pokonkursowej w Ośrodku Promocji Kultury „Gaude Mater”.
Fotografie na konkurs można zgłaszać do 20 października – muszą to być zdjęcia zrobione po 20 września 2019.  Można zgłosić maksymalnie 5 zdjęć.  
Pomysłodawcą i koordynatorem konkursu jest Adam Markowski z Wydziału Kultury, Promocji i Sportu Urzędu Miasta Częstochowy, a partnerami  Street Photo Poland oraz From Streets With Love – platformy promujące fotografię uliczną w Polsce i na świecie. 
Główny sponsor konkursu to Fujifilm – jedna z najbardziej cenionych na świecie marek cyfrowych aparatów fotograficznych. Ufunduje ona główną nagrodę – aparat Fujifilm X-pro3 wraz z obiektywem Fujinon XF 23 mm f/2.0 R WR. Przewidziano także nagrody pieniężne ufundowane przez miasto. 
Regulamin oraz szczegółowe informacje, co należy zrobić, aby wziąć udział w konkursie, znajdują się na stronie https://www.momentstreetphoto.pl/ 

Page generated in 0.0166 seconds.