Z ostatniej chwili

Dni Rodziny

2024-05-16 11:20:47 informacje
img

Międzynarodowy Dzień Rodziny obchodziliśmy wczoraj, 15 maja, a już w najbliższą środę, zaczną się XVI Częstochowskie Dni Rodziny, które potrwają do 24 czerwca – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

Dni Rodziny to okazja, aby upowszechniać wartości związane z rodziną, wspierać i umacniać więzi międzypokoleniowe. Wśród najważniejszych tematów pojawi się rodzicielstwo zastępcze – bo Dni Rodziny to jeden z najlepszych pretekstów, aby zachęcać do podjęcia się roli rodzica zastępczego. Wiele dzieci wciąż czeka. 

W programie tegorocznych, XVI Częstochowskich Dni  Rodziny znalazły się m.in. Piknik Podmiotów Ekonomii Społecznej (23 czerwca na Promenadzie Niemena), konsultacje z psychologami i terapeutami, konkursy muzyczne, plastyczne i literackie, „dni otwarte” różnych instytucji, warsztaty profilaktyczne na temat uzależnień zarówno dla młodzieży, jak i dla rodziców. Będą zajęcia artystyczne i techniczne dla dzieci, festyny i pikniki, wycieczki czy propozycje sportowo-gimnastyczne i rekreacyjne. Tych wydarzeń jest tak wiele, że ze szczegółami można zapoznać się w kompletnym harmonogramie, do pobrania w załączniku PDF na stronie https://www.czestochowa.pl/dzis-miedzynarodowy-dzien-rodziny.

Organizatorem jest Wydział Polityki Społecznej UM we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej, Częstochowskim Centrum Wsparcia Rodziny, szkołami i przedszkolami, placówkami wsparcia dziennego, Biblioteką Publiczną, Muzeum Częstochowskim, Miejską Galerią Sztuki, Ośrodkiem Kultury Filmowej „Iluzja”, Filharmonią Częstochowską, Teatrem im. A. Mickiewicza, Zespołem Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych, Ośrodkiem Pomocy Osobom z Problemami Alkoholowymi, Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji oraz podmiotami ekonomii społecznej.

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0173 seconds.