Z ostatniej chwili

Dobre firmy z Częstochowy

2022-05-18 12:24:55 informacje
img

Poznaliśmy laureatów drugiej edycji autorskiego programu Dobra Firma organizowanego przez Związek Przedsiębiorców i Pracodawców. Wśród nich znalazły się firmy z Częstochowy – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta. 

Nagrody ZPP wręczono najlepszym innowatorom, inwestorom, pracodawcom oraz najbardziej efektywnym przedsiębiorstwom. Wśród nagrodzonych znalazły się spółki m.in. z branży audiowizualnej, ciepłowniczej, tytoniowej, hodowli roślin czy konserwacji sprzętu przemysłowego.

– Tym, co wyróżnia nagrodzone w tym roku firmy, jest nastawienie na rozwój, otwartość i gotowość na zmiany oraz przedsiębiorczość decydentów. Bez tych czynników, nie byłoby sukcesu – komentował prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców Cezary Kaźmierczak.

Wybór laureatów programu Dobra Firma odbywa się w kilku etapach. W ramach procesu kwalifikacyjnego eksperci Związku przeanalizowali kilkuletnie wyniki finansowe dostarczone przez wywiadownię gospodarczą Info Veriti, a także profile działalności, potencjał innowacyjny i rozwojowy oraz reputację szerokiej listy firm z całej Polski. Analizowane były firmy małe oraz, razem, średnie i duże. Po wstępnej ocenie danych zespół ekspertów wybrał laureatów plebiscytu. Wśród wyróżnionych znalazły się częstochowskie firmy:

Asten Group – w kategorii: najlepszy pracodawca – firmy średnie i duże;

ODO szkolenia – w kategorii: najlepszy innowator – firma mała;

Hermetik System – w kategorii: najbardziej efektywna firma;

Computer Center – w kategorii: najlepszy innowator – firmy średnie i duże;  

Hegelmann – w kategorii: najlepszy inwestor i firma wspierająca inwestycje - firmy średnie i duże;

ELQ S.A. – w kategorii: najlepszy inwestor i firma wspierająca inwestycje – firma mała;

Flexon – w kategorii: najbardziej efektywna firma – firma mała; 

BRD Ubezpieczenia – w kategorii: najbardziej efektywna firma – firma mała.

Organizator Nagród „Dobra Firma”, Związek Przedsiębiorców i Pracodawców jest najszybciej rozwijającą się i najbardziej aktywną organizacją polskich przedsiębiorców, założoną w 2010 r. Zrzesza ponad 52 tysiące firm, 16 organizacji regionalnych i 21 branżowych. Publikuje co roku ponad kilkadziesiąt raportów, opracowań czy filmów oraz kilkaset stanowisk i opinii legislacyjnych. Organizuje liczne debaty i spotkania. Chce uczynić Polskę krajem z najlepszymi warunkami prowadzenia biznesu i systemem podatkowym w Europie. Jest organizacją apolityczną, wspiera wolny rynek i zdrowy rozsądek, niezależnie od podziałów politycznych. ZPP jest członkiem Rady Dialogu Społecznego, ma swoje przedstawicielstwo w Brukseli. 

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta 

Page generated in 0.0217 seconds.