Z ostatniej chwili

Dobre wieści z Mistrzostw Świata w nordic walking w Szklarskiej Porębie

2022-09-07 12:20:08 informacje
img

W Szklarskiej Porębie odbyły się w miniony weekend zorganizowane przez INWA (International Nordic Walking Association) Mistrzostwa Świata w nordic walking.

Pierwszy dzień to zmagania indywidualne na dystansach 5, 10 km i w półmaratonie. Dwójka naszych zawodników startowała, reprezentując wyselekcjonowaną przez Polskie Zrzeszenie Nordic Walking kadrę Polski, pozostali natomiast w barwach klubowych. Mistrzostwa miały formułę open.

Nasi zawodnicy wywalczyli cztery złote (Bogdan Barczyk, Bartłomiej Dębski, Magda Rajek, Tomasz Marczak) i dwa srebrne medale (Małgorzata Niedźwiecka, Agnieszka Pinis) w kategoriach wiekowych, ponadto Marcin Cieśluk zwyciężył, a Agnieszka Dybeł zajęła trzecie miejsce w kategoriach osób niepełnosprawnych.

W niedzielnej rywalizacji sztafet 4x 5km reprezentujący Team Poland - Tomasz Marczak (sztafeta mieszana), Magda Rajek (sztafeta kobieca) i Bogdan Barczyk (sztafeta męska) zostali złotymi medalistami, a dwie nasze sztafety klubowe zajęły miejsca tuż za podium - sztafeta mieszana w składzie Agnieszka Pinis, Anna Kweczka-Janeczek, Daniel Wojtasiński, Bartłomiej Dębski oraz sztafeta mieszana 60+ w składzie Bożena Jurczyńska, Małgorzata Niedźwiecka, Bogusław Radziejowski, Zbigniew Szczęśniak.

 

Wyniki wszystkich naszych zawodników:

Półmaraton:

Magda Rajek -  Team Poland - 1m K45, 4m open

10km

Bogdan Barczyk 1m M55, 6m open

Daniel Wojtasiński 4m M40, 9m open

Jarosław Janeczek 5m M40

Mirosław Bartczak 4m M60

Piotr Paludkiewicz 7m M50

Zbigniew Szczęśniak 6m M60

Małgorzata Niedźwiecka 2m K65

Jolanta Barczyk 5m K60

5km

Tomasz Marczak - Team Poland - 1m open, 1m M18

Bartłomiej Dębski 1m M40

Anna Kweczka-Janeczek 4m K40, 9m open

Marcin Cieśluk 5m M45, 1m M-niep.

Agnieszka Pinis 2m K45

Bogusław Radziejowski 11m M60

Rafał Plewiński 7m M35

Agnieszka Dybeł 9m K40, 3m K-niep.

 

Sztafety:

Tomasz Marczak - Team Polska 2 - pierwsze miejsce sztafeta mieszana

Magda Rajek - Team Polska 4 - pierwsze miejsce sztafeta kobieca

Bogdan Barczyk - Team Polska 7 - pierwsze miejsce sztafeta męska

Agnieszka Pinis, Anna Kweczka-Janeczek, Daniel Wojtasiński, Bartłomiej Dębski - czwarte miejsce sztafeta mieszana

Bożena Jurczyńska, Małgorzata Niedźwiecka, Bogusław Radziejowski, Zbigniew Szczęśniak - czwarte miejsce sztafeta mieszana 60+.

Page generated in 0.0161 seconds.