Z ostatniej chwili

Dwa razy w ciągu dnia zatrzymany za jazdę po alkoholu

2023-01-05 11:06:17 informacje
img

Myszkowscy policjanci dwukrotnie zatrzymali mężczyznę, który po alkoholu wsiadł za kierownicę. Za swoje postępowanie 43-letni mieszkaniec Żarek wkrótce odpowie przed sądem. Grozi mu kara 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna – informuje myszkowska Policja.

2 stycznia rano na ul. Wolności w Choroniu policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego myszkowskiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej 43-letniego kierowcę renaulta. W trakcie czynności okazało się, że 43-latek miał w organizmie ponad promil alkoholu. Na dodatek nie miał prawa jazdy, bo w przeszłości zostało mu zatrzymane. Po zakończonej kontroli mężczyznę odebrała jego żona, której przekazano również auto.

Po niespełna dwóch godzinach ten sam policyjny patrol w tym samym miejscu zauważył tego samego mężczyznę za kierownicą osobówki. Badanie alkomatem wykazało pół promila mniej niż poprzednio. Tym razem 43-latek został zatrzymany i doprowadzony do komendy. Wkrótce usłyszy zarzuty.

Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi wysoka grzywna, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, a nawet 2 lata więzienia. Natomiast za kierowanie pojazdem bez uprawnień, oprócz grzywny nie niższej niż 1500 zł grozi sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

O dalszym losie nieodpowiedzialnego 43-latka wkrótce zadecyduje sąd.

Page generated in 0.0164 seconds.