Z ostatniej chwili

Działki dla ZGM. Będą nowe mieszkania

2020-11-04 10:44:05 informacje
img

Na wniosek prezydenta miasta radni zgodzili się przekazać spółce ZGM „TBS” na własność działek w dzielnicy Częstochówka-Parkitka. Ma na nich powstać osiedle mieszkaniowe - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

Nowe bloki mają być wybudowane w formule TBS w ramach najmu komunalnego.

Przekazana nieruchomość – ponad 3,3 ha - objęta jest miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego z 2015 r. dla rejonu ulic: Poleskiej, Łódzkiej i Obrońców Westerplatte. Działki położone są na terenie oznaczonym symbolem MW2, a więc przeznaczonym pod zabudowę mieszkaniową wielorodzinną.

Na początku czerwca przedstawiciele spółki ZGM „TBS” spotkali się z prezydentem miasta i architektem w sprawie koncepcji zagospodarowania działek i budowy kilkuset mieszkań na Parkitce. Wcześniej przez kilka lat Miasto porządkowało pod względem własnościowym ten teren, tak by powstały duże kompleksy działek, na których można by zaprojektować atrakcyjne, zielone i przyjazne dla mieszkańców osiedle.

Ze wstępnej koncepcji wynika, że można by tu postawić 13 czterokondygnacyjnych budynków wielorodzinnych z podziemnymi parkingami, placami zabaw i dużą ilością zieleni. W sumie miałoby się tam znaleźć ok. 350 mieszkań czynszowych.

Po przekazaniu ZGM „TBS” nieruchomości przy ul. Łódzkiej spółka ma zaprojektować i wybudować tam bloki. Częstochowianki i częstochowianie są zainteresowani mieszkaniami tego typu. Wszystkie realizowane dotychczas przez spółkę inwestycje znajdują od razu  najemców.

29 października Rada Miasta Częstochowy wyraziła zgodę na wniesienie do Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej „TBS” w Częstochowie aportem prawa własności niezabudowanej nieruchomości gruntowej o łącznej powierzchni 3,3396 ha w pobliżu ul. Łódzkiej. Działki te są własnością Gminy Miasto Częstochowa, a ich wartość – zgodnie z operatem szacunkowym – to ponad 10 mln zł. Tym samym częstochowscy radni na ostatniej sesji wyrazili zgodę na podwyższenie kapitału zakładowego miejskiej spółki o kwotę 10.112.000 zł.  Wszystkie udziały (100%) w niej posiada Gmina Miasto Częstochowa.

Page generated in 0.016 seconds.