Z ostatniej chwili

Dzięki czujności policjantów nie doszło do rozboju

2020-02-26 13:51:54 informacje
img

W sobotnią noc policjanci z wydziału kryminalnego zatrzymali na gorącym uczynku 3 mężczyzn, którzy usiłowali dokonać rozboju na 31-latku w centrum Częstochowy. Prokurator zastosował wobec sprawców dozór policyjny. Grozi im do 12 lat więzienia – informuje częstochowska Policja..

Operacyjni z wydziału kryminalnego w sobotnią noc patrolowali centrum miasta. Przy placu Biegańskiego zauważyli 4 mężczyzn, między którymi doszło do kłótni. Chwilę później jeden z nich zaczął uciekać, a 3 pozostałych ruszyło za nim. Mężczyzna, który biegł za uciekającym, trzymał w ręku butelkę i wymachiwał nią, chcąc go zaatakować. Widząc niepokojącą sytuację, policjanci zareagowali. Dobiegli do pierwszego z napastników i obezwładnili go. Później zatrzymali dwóch jego towarzyszy. Jak się okazało, trzech mężczyzn w wieku 18, 19 i 25 lat zażądało od 31-letniego mieszkańca Częstochowy papierosów i pieniędzy. Gdy odmówił, zaczęli go popychać i szarpać. Zagrozili też, że go pobiją. Wystraszony mężczyzna zaczął wtedy uciekać. Dzięki szybkiej reakcji mundurowych i zatrzymaniu sprawców pokrzywdzony nie doznał żadnych obrażeń, a napastnicy trafili do policyjnego aresztu. Wszyscy byli pijani.

Prokurator po zapoznaniu się z materiałami zdecydował o zastosowaniu dozoru policyjnego względem 19-latka i 25-latka z Częstochowy. Środek ten polega na obowiązku okresowego zgłaszania się do jednostki Policji, określonej w postanowieniu o zastosowaniu dozoru policyjnego.

Fot. Materiały częstochowskiej Policji

 

Page generated in 0.0203 seconds.