Z ostatniej chwili

Dzień Godności po raz 24.

2022-05-26 10:56:17 informacje
img

Na pl. Biegańskiego odbył się Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Towarzyszyło mu hasło „Z ekologią na ty” - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.
W wydarzeniu uczestniczyło kilkaset osób z placówek, organizacji pozarządowych oraz szkół zajmujących się na co dzień pomocą osobom niepełnosprawnym w mieście i regionie. Władze miasta reprezentował zastępca prezydenta Ryszard Stefaniak.
Dzień Godności organizuje częstochowskie koło Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Stowarzyszenie prowadzi m.in. Częstochowskie Centrum dla Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, Centrum Rehabilitacji dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi, mieszkania chronione i adaptacyjne wraz z hostelem. Realizuje projekty aktywizacji zawodowej podopiecznych - np. „Niepełnosprawni - Pełnosprawni w życiu społecznym i zawodowym”.
Uczestnicy oraz goście mieli do dyspozycji kilkadziesiąt ekologicznych stoisk przygotowanych przez organizatorów. Kulminacyjnym punktem wydarzenia był pokaz ekologicznych kreacji. Nie zabrakło też innych atrakcji: stref sportowej i fitness, zajęć plastycznych, gier, animacji oraz eko warsztatów. Był też punkt konsultacyjny, gdzie można było porozmawiać z różnymi specjalistami:  ds. edukacji, z zakresu poradnictwa psychologiczno-pedagogicznego, ds. świadczeń rodzinnych i wychowawczych oraz zasiłków dla osób z niepełnosprawnościami i ich opiekunów,  ds. rehabilitacji społecznej, prawnikiem oraz przedstawicielem służby zdrowia.

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0234 seconds.