Z ostatniej chwili

Exact Systems Norwid w pierwszym meczu 2022 r. wygrał z Olimpią

2022-01-07 13:03:53 informacje
img

Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się w pierwszym meczu 2022 r. siatkarze Exact Systems Norwid. Częstochowianie w środę wygrali w Sulęcinie z Olimpią i mają już w Tauron 1. Lidze 7 zwycięstw.
Siatkarze Exact Systems Norwid jechali do Sulęcina z wiarą w zwycięstwo. Podopieczni trenera Piotra Gruszki chcieli zrewanżować się Olimpii za porażkę z Częstochowy. Exact Systems Norwid miał sporą szansę na zwycięstwo 3:0, ale chwila rozluźnienia w trzecim secie sprawiła, że siatkarze musieli rozegrać też czwartą partię.
Częstochowianie bojowo rozpoczęli mecz i wygrali pierwszego seta 25:19. Również w drugim secie byli lepsi od gospodarzy i zwyciężyli 25:21. Exact Systems Norwid miał szansę na zwycięstwo bez straty seta, ale przegrał trzecią partię 23:25.
W czwartym secie początek należał do gospodarzy, ale z akcji na akcję inicjatywę zaczęli przejmować częstochowianie, którzy wygrali 25:23 i mecz 3:1. Siatkarze trenera Piotra Gruszki mogli cieszyć się ze zwycięstwa i zdobytych 3 punktów oraz 7. wygranej w sezonie w Tauron 1. Lidze.
Czasu na radość nie będzie dużo. W piątek 7 stycznia Exact Systems Norwid rozegra kolejny mecz. Tym razem we Wrześni z Krispolem. Częstochowska drużyna po 16 meczach ma na koncie 20 punktów i zajmuje 12. pozycję w tabeli. Krispol z 26 punktami jest na 9. miejscu.

Olimpia Sulęcin – Exact Systems Norwid Częstochowa 1:3 (19:25, 21:25, 25:23, 23:25)

Exact Systems Norwid: Kowalski, Łapszyński, Usowicz, Kryński, Długosz, Mucha, Podborączyński (libero), Popiela (libero) – Gibek, Sługocki, Zawalski.