Z ostatniej chwili

Filharmonia nadal niedostępna dla melomanów

2020-04-30 11:13:12 informacje
img

Na razie nie usłyszymy muzyki w salach Filharmonii Częstochowskiej im. Bronisława Hubermana. Od 4 maja kasa Filharmonii zajmie się zwrotami biletów za odwołane imprezy. Bilety na koncerty przeniesione na inny termin zachowują ważność - informuje Marcin Breczko z Biura Prasowego Urzędu Miasta.
W połowie marca – najpierw z powodu zagrożenia epidemicznego, a potem wraz z ogłoszeniem pandemii koronawirusa – rząd czasowo ograniczył działalność twórczą związaną z wszelkimi zbiorowymi formami kultury i rozrywki. Taki stan rzeczy obowiązuje do odwołania.
W zapowiadanym przez rząd stopniowym planie „odmrażania” życia gospodarczego i społecznego przywrócenie działalności filharmonii ma się znaleźć w ostatnim jego etapie. Nie wiadomo na razie, kiedy on nastąpi. Nowy rygor sanitarny dla polskich filharmonii - a także teatrów, oper czy baletów - ma określić zespół roboczy powołany przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego oraz Instytut Muzyki i Tańca we współpracy z Departamentem Narodowych Instytucji Kultury Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Szczegóły tych regulacji mają zostać ujawnione do połowy maja.
Organizacja i promocja wydarzeń artystycznych przez Filharmonię Częstochowską wymaga nakładu sił, czasu, zaangażowania, a także stabilnych warunków działalności. W związku z tym Filharmonia zmuszona była dokonać zmian w swoim programie repertuarowym – odwołanyo wiele koncertów, a także imprez, na które instytucja wynajęła sale innym organizatorom. W porozumieniu z nimi dokonano możliwych zmian terminów różnych wydarzeń. Ich pełna i aktualizowana lista dostępna jest na stronie http://bit.ly/Aktualizacja_zawieszonych_terminow oraz na fanpage’u Filharmonii pod linkiem https://bit.ly/odwolane_i_przeniesione_imprezy
Sytuacja jest zmienna i istnieje  obawa, że raz przełożone wydarzenia mogą ponowne zmienić swój termin.
Od 4 maja tego roku kasa Filharmonii przy ul. Wilsona będzie ponownie czynna w godz. 9.00-15.00. Osobiście będzie można przyjść do niej we wtorki i piątki, natomiast od poniedziałku do piątku będzie można kontaktować się z nią telefonicznie pod nr tel. 795 451 438. Kasa zajmie się wyłącznie zwrotami biletów w niej kupionych, zarówno stacjonarnie, jak i online. Bilety na koncerty przeniesione na inny termin zachowują ważność. 
W sprawie zwrotu biletów kupionych w innych miejscach (portale biletowe, sieci sprzedaży itp.) należy kontaktować się bezpośrednio z organizatorem imprezy lub miejscem zakupu biletu albo oczekiwać na wiadomość przekazaną przez podmiot sprzedający bilety.

Fot. Wikipedia

Page generated in 0.0138 seconds.