Z ostatniej chwili

Głupia zabawa nastolatków

2020-05-15 10:40:44 informacje
img

Policjanci z myszkowskiego Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego zatrzymali 6-osobową grupę nastolatków w wieku od 14 do 16 lat, którzy wyłamując kraty w budynku, weszli do środka. Ich nieprzemyślane zachowanie może zakończyć się bardzo poważnymi zarzutami. O ich losie zadecyduje sąd rodzinny i nieletnich - informuje myszkowska Policja.
We wtorek dyżurny myszkowskiej komendy otrzymał zgłoszenia, że na terenie SP ZOZ w Myszkowie przy ul. Wolności do jednego z budynków, w którym znajduje się archiwum placówki, weszła grupa osób. Na miejscu zjawił się patrol interwencyjny, który potwierdził zgłoszenie. Stróże prawa zastali 6 osób w środku. Jak się okazało, młodzież dostała się tam poprzez wyłamanie krat zabezpieczających okno budynku. Dwie dziewczyny i czterech chłopców przekazano w ręce policjantów z zespołu do spraw nieletnich i patologii społecznych. Podczas wyjaśniania okoliczności młodzi ludzie przekonywali śledczych, że „chcieli tylko zobaczyć, co jest w środku”. Policjanci, którzy zajmują się tą sprawą i przestępczością wśród nieletnich, będą wyjaśniać wszystkie szczegóły i okoliczności zdarzenia. Możliwe, że każdy z członków grupy usłyszy bardzo poważne zarzuty. W tej sprawie zadecyduje sąd rodzinny, który już wie o całej sprawie.
Brak organizacji czasu wolnego, presja rówieśników i nuda może doprowadzić do destrukcyjnych zachowań, których młodzi ludzie mogą później długo żałować. Konsekwencje głupich i nieprzemyślanych zachowań mogą się okazać bardzo poważne. Dlatego pamiętajmy, że rozsądek i rozwaga powinny towarzyszyć nam zawsze. Pamiętajmy, że mimo młodego wieku, nic nie zwalnia nas z myślenia! - apeluje Policja. 

Page generated in 0.016 seconds.