Z ostatniej chwili

Groził bronią szwagrowi

2020-05-11 11:36:51 informacje
img

Policjanci z kłobuckiej komendy zatrzymali 47-letniego mieszkańca gminy Miedźno, który groził szwagrowi śmiercią przy użyciu przedmiotu przypominającego broń palną. Mężczyzna usłyszał zarzut gróźb karalnych. Prokurator na wniosek kłobuckich śledczych zastosował wobec podejrzanego policyjny dozór oraz zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego - informuje kłobucka Policja.
W czwartek 30 kwietnia, kilka minut przed 17.00, oficer dyżurny otrzymał informację, że szwagier zgłaszającego grozi mu pozbawieniem życia, mierząc do niego z przedmiotu przypominającego broń palną. Na miejsce skierowano policjantów z ogniwa patrolowego, a chwilę po nich kryminalnych z kłobuckiej komendy. Policjanci zastali obu mężczyzn i w rozmowie z pokrzywdzonym ustalili, że agresywny 47-letni mieszkaniec gminy Miedźno tuż przed przyjazdem patrolu ukrył przedmiot, którym chwilę wcześniej mu groził.
Mundurowi w trakcie wykonywanych czynności na miejscu zdarzenia znaleźli nie jeden a cztery przedmioty przypominające broń, a także opakowania śrutu metalowego, metalowych kulek i amunicji. Po  badaniu trzeźwości okazało się, że mężczyzna ma w organizmie 2 promile alkoholu. Został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.
Podejrzany usłyszał zarzut kierowania gróźb karalnych przy użyciu przedmiotu przypominającego broń palną, a prokurator, na wniosek śledczych, zastosował policyjny dozór i zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego. Szczegółowe okoliczności zdarzenia wyjaśniają policjanci z kłobuckiej komendy pod nadzorem prokuratura. Przedmioty zabezpieczone w trakcie przeszukania u podejrzanego zostaną poddane specjalistycznym badaniom.
O dalszym losie mężczyzny zadecyduje sąd.

Fot. Materiały kłobuckiej Policji

 

Page generated in 0.0168 seconds.