Z ostatniej chwili

Groźny wypadek na DK 43 w Nabokowie

2020-06-16 13:42:23 informacje
img

Kłobuccy kryminalni wyjaśniają przyczyny i okoliczności wypadku, do którego doszło na drodze krajowej nr 43 w Nabokowie. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 18-letnia kobieta kierująca audi zaczęła na prostym odcinku drogi wyprzedzać inny samochód, podczas gdy sama była już wyprzedzana przez 34-letniego mężczyznę kierującego bmw. W wyniku tego manewru uderzyła w bok bmw, a następnie w przydrożne drzewo. Cztery osoby z obrażeniami ciała trafiły do częstochowskich szpitali - informuje kłobucka Policja.

Do wypadku doszło w niedzielę około godz. 12.10, na drodze krajowej nr 43 w Nabokowie. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 18-letnia kobieta kierująca audi (mieszkanka powiatu chełmińskiego) na prostym odcinku drogi podjęła manewr wyprzedzania innego samochodu, choć sama była już wyprzedzana przez 34-letniego mężczyznę kierującego bmw (mieszkaniec powiatu kłobuckiego). W wyniku tego manewru kierująca audi uderzyła w bok bmw, a następnie straciła panowanie nad pojazdem i zjechała na lewe pobocze, uderzając w przydrożne drzewo.

Kierowca bmw w chwili zdarzenia był trzeźwy. Stan trzeźwości kobiety kierującej audi będzie ustalony na podstawie zleconego badania krwi. Na skutek wypadku obrażeń ciała doznała kierująca audi oraz pasażerowie, którzy z obrażeniami ciała zostali zabrani do częstochowskich szpitali.

Na miejscu zdarzenia pracowali policjanci z kłobuckiej drogówki. Obecnie dokładne przyczyny i okoliczności wypadku ustalają kłobuccy śledczy pod nadzorem częstochowskiego prokuratora. W toczącym się postępowaniu zostaną powołani biegli, w tym biegły z zakresu rekonstrukcji i przebiegu wypadków drogowych.

W trakcie wykonywania policyjnych czynności droga DK 43 na wysokości miejscowości Naboków była zamknięta. Wyznaczono objazdy przez Iwanowice Małe.

Fot. Materiały kłobuckiej Policji

Page generated in 0.0147 seconds.