Z ostatniej chwili

Hillwood z nagrodą za „lepszą komunikację”

2021-10-07 11:33:19 informacje
img

Hubert Michalak - prezes firmy Hillwood odebrał z rąk prezydenta Częstochowy Krzysztofa Matyjaszczyka prezydencką nagrodę w kategorii „Lepsza Komunikacja” - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.
Nagrody związane z miejskimi programami były wręczane w czasie tegorocznych Dni Częstochowy. Prezes Hillwood Polska mógł jednak osobiście odebrać wyróżnienie dopiero w czasie krótkiej bytności w Częstochowie 6 października.  
Hillwood został laureatem w kategorii „Lepsza Komunikacja” jako firma współfinansująca budowę nowego połączenia drogowego – odcinka ul. Jaskrowskiej, komunikującego ul. Warszawską z al. Wojska Polskiego. Droga ta służyć będzie zarówno mieszkańcom miasta, jak i obsłudze komunikacyjnej centrum logistyczno-magazynowego „Hillwood Częstochowa – Miasto”, które powstanie niebawem w bardzo atrakcyjnej lokalizacji tuż przy al. Wojska Polskiego (DK-91, do niedawna DK-1), niedaleko skrzyżowania z DK-46 (al. Jana Pawła II).
Hillwood na podstawie umowy z miastem współfinansuje tę inwestycję drogową wartości ponad 6,8 mln zł, kwotą ponad 4,1 mln zł. Całość zadania realizowanego w dwóch etapach powinna zostać sfinalizowana do końca października.
Kolejnym krokiem będzie budowa centrum logistycznego. Obiekt będzie mieć strategiczne położenie w sąsiedztwie dróg krajowych oraz szybki dojazd do tras wyjazdowych z miasta. Centrum złożone będzie docelowo z dwóch hal o łącznej powierzchni około 64 tys. m kw.
Hillwood to jedna z wiodących globalnych firm z branży nieruchomości komercyjnych z ponad 30-letnim doświadczeniem w realizacji inwestycji w Europie i Ameryce Północnej. Na świecie stworzyła około 16 mln m kw. powierzchni magazynowej, z czego w Polsce – ponad milion. W Polsce od 2014 r. buduje nowoczesne centra logistyczne i przemysłowe zarówno w formule BTS (szyte na miarę), jak i pod wynajem. Zajmuje się również akwizycjami i zarządzaniem nieruchomościami. Hillwood swoją działalność prowadzi na głównych rynkach magazynowych, takich jak Warszawa, Polska Centralna, Wrocław oraz Górny Śląsk, inwestuje także w nowych, perspektywicznych lokalizacjach jak Częstochowa, Kutno czy Świebodzin. Hillwood jest już realizatorem inwestycji w centrum logistyczne w lokalizacji „Częstochowa-Zachód” w Gruszewni k. Częstochowy.

Fot. Biuro Prasowe Urz edu Miasta

Page generated in 0.0167 seconds.