Z ostatniej chwili

Interpelacja w sprawie koronawirusa

2020-02-27 12:39:23 informacje
img

Interpelację w sprawie działań w czasie epidemii koronawirusa, za które odpowiedzialny jest rząd, złożyła do prezydenta Częstochowy radna Małgorzata Iżyńska. Poprosiła, by zwrócił się on do przedstawiciela rządu, czyli Wojewody Śląskiego o odpowiedź na kilka podstawowych pytań, a po jej uzyskaniu o wydanie komunikatu z zaleceniami bezpieczeństwa dla mieszańców częstochowy.

Te pytania to:

1.Czy prezydent Częstochowy otrzymał od rządu – wojewody wytyczne, w jaki sposób należy przygotować szpital i personel na wypadek pojawienia się chorych z koronawirusem?

2.Czy szpital dostał dodatkowe środki na zwiększenie ilości badań i hospitalizację zarażonych pacjentów? (Testy, maseczki również dla personelu – rezerwy materiałowe)

3.Gdzie znajduje się najbliższe laboratorium, do którego mogą zgłaszać się pacjenci, którzy podejrzewają u siebie chorobę?

4.W jaki sposób szpital poradzi sobie, jeśli pacjentów na oddziale zakaźnym będzie więcej niż miejsc?

5.Jakie wytyczne będą obowiązywały i jakie kroki jako samorząd będziemy musieli podjąć w przypadku pojawienia się zakażonych osób (zamykanie szkół, przedszkoli – czyli decyzje samorządowe)?

 

Page generated in 0.0224 seconds.