Z ostatniej chwili

JAZZtochowa: zagrają Bracia Oleś

2020-02-23 23:36:06 informacje
img

Podczas lutowego koncertu z cyklu JAZZtochowa oddamy hołd wielkim muzykom sceny jazzowej. Zrobią to Bracia Oleś, prezentując projekt „Requiem in Polish Jazz”. Koncert odbędzie się w Ośrodku Promocji Kultury „Gaude Mater” (ul. Dąbrowskiego 1) w piątek 28 lutego, początek o godz. 19.00.
Projekt Marcina i Bartłomieja Olesiów jest inspirowany albumem Kwintetu Tomasza Stańki „Music for K”, który powstał po śmierci Krzysztofa Komedy, jednak bracia postanowili pójść dalej i zaprezentować materiał, który upamiętnia muzykę i postaci wielu innych jazzmanów, ich wielkich poprzedników, przyjaciół i mistrzów.
Na koncercie dowiemy się więc, skąd wywodzą się wielcy muzycy polskiego jazzu, kto był dla nich największą inspiracją, co po tych inspiracjach pozostało i czy ci wielcy muzycy zdążyli o nich opowiedzieć. 
Muzyczną opowieścią zajmą się Marcin Oleś (kontrabas) i Bartłomiej Oleś (perkusja), a na scenie będą im towarzyszyli jeszcze: Wojtek Jachna (trąbka), Irek Wojtczak (saksofony, bas klarnet), Bartosz Prucnal (saksofon altowy).
*
Bartłomiej Oleś – perkusista, kompozytor, producent muzyczny. Od 1991 r. koncertuje i nagrywa z wieloma wybitnymi postaciami sceny muzycznej całego świata. W ciągu ostatnich 20 lat nagrał około 30 płyt, z których pięć otrzymało status albumu roku. Autorski album „Shadows”, nagrany z amerykańskim pianistą Kennym Wernerem, został okrzyknięty najlepszym albumem jazzowym na świecie 2006 r. według Polskiego Radia. Album grupy SEFARDIX otrzymał Folkowy Fonogram Roku Polskiego Radia 2013.
Marcin Oleś – kontrabasista, kompozytor, autor muzyki filmowej i teatralnej. Wiele albumów jego  dyskografii uznano za najlepsze albumy jazzowe w danym roku, w tym słynny album solowy „Ornette on Bass”. Występował w wielu krajach, podczas najważniejszych festiwali jazzowych.
Impreza jest biletowana. Ceny biletów w przwdsprzedaży: 20 zł (ulgowy) i 30 zł (normalny), a w dniu koncertu 50 zł. Bilety są dostępne również w sprzedaży internetowej.

Page generated in 0.021 seconds.