Z ostatniej chwili

Jak zostać smokiem?

2023-11-17 22:15:24 informacje
img

Spektakl „Jak zostać smokiem” będzie kolejną w tym sezonie premierą Teatru im. A. Mickiewicza - i zarazem prapremierą, bo to przedstawienie przygotowane specjalnie dla nas, bajka nigdy i nigdzie jeszcze nie grana. Będzie dla młodych i dorosłych wielbicieli baśni i kultury japońskiej, a także dla tych, którzy o nich wiedzą jeszcze niewiele. Dla wszystkich, którzy w Teatrze poszukują dobrych i pozytywnych emocji!

Bajkę napisała i realizuje w naszym Teatrze Karolina Okurowska-Wabnic.

- „Jak zostać smokiem” to opowieść, której wątki są zainspirowane japońskimi baśniami, wierzeniami, a także filozofią – mówi reżyserka. Wszystkie znane i szeroko wykorzystywane w kulturze japońskiej motywy łączą się w jedną historię – dodaje. To historia Harukiego – chłopca, który wyrusza w pełną przygód podróż, aby odnaleźć swojego tatę. Fabuła koncentruje się wokół znaczenia dzielności i radzenia sobie z emocjami. Co obecnie oznacza być dzielnym? Czy emocje trzeba tłumić? W jaki sposób radzić sobie z emocjami? Czy płacz to coś złego? I czy chłopakom wolno płakać?

O warstwę wizualną spektaklu zadba Sebastian Siepietowski, odpowiedzialny nie tylko za scenografię i kostiumy, ale także projekcję multimedialną, która będzie dopełnieniem narracji prowadzonej przez aktorów na scenie.

Muzykę do spektaklu tworzy Maria Kępisty, a choreografię: Agnieszka Klotzer.

Na scenie pojawi się ośmioro aktorów, którzy wcielą się w kilkanaście postaci.

W roli Ayumi - debiutująca na naszej scenie Gabriela Bissinger, absolwentka Akademii Sztuk Teatralnych im. St. Wyspiańskiego w Krakowie.

Haruki - Mariusz Urbaniec (gościnnie)

Babcia - Czesława Monczka

Ludzie z wioski (Sachiko - Marta Honzatko, Youko - Małgorzata Marciniak, Kazuko - Sylwia Karczmarczyk, Misaki - Robert Rutkowski, Yoi, Momoka - Sylwia Warmus)

Wielka Lisica Zenko - Sylwia Warmus

Lisice Zenko: Małgorzata Marciniak, Marta Honzatko, Robert Rutkowski, Sylwia Karczmarczyk

Mekurabe - Małgorzata Marciniak, Marta Honzatko, Robert Rutkowski, Sylwia Karczmarczyk

Yuki Onna - Marta Honzatko, Sylwia Karczmarczyk, Małgorzata Marciniak

Karpie - Marta Honzatko, Sylwia Karczmarczyk, Małgorzata Marciniak

Smok/Tata - Robert Rutkowski

PRAPREMIERA: 18 listopada 2023 r., godz. 17.00, scena duża

Page generated in 0.0174 seconds.