Z ostatniej chwili

Jesienny piknik pod hasłem dbania o zdrowie

2023-10-04 12:22:13 informacje
img

Myśląc poważnie o zdrowiu, należy pamiętać o profilaktyce. Przypomną nam o tej zasadzie organizatorzy „Pikniku Zdrowia”, który odbędzie się 7 października na Starym Rynku – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

Sobotnie wydarzenie jest efektem współdziałania różnych instytucji i podmiotów zajmujących się kwestiami zdrowotnymi – organizacji pozarządowych, PSSE, NFZ-u i częstochowskiego samorządu. Organizatorami wydarzenia są: Rotary Club Częstochowa i PZU Zdrowie S.A.

Kluczem do zdrowego życia jest wczesne zapobieganie chorobom, czyli korzystanie z profilaktycznych konsultacji, porad, badań medycznych czy ćwiczeń. Organizatorzy imprezy mają sporo do zaproponowania osobom, które postanowiły zadbać o dobrą kondycję i samopoczucie. Przekonywali o tym dziennikarzy w czasie spotkania zapowiadającego całe wydarzenie.

O zdrowie musimy dbać nie tylko wtedy, gdy niedomaga bądź gdy jest zagrożone, ale także, gdy wszystko jest w porządku.  Dlatego samorząd – razem z partnerami takimi jak Rotary Club – wychodzi naprzeciw wszystkim, którzy chcą zrobić coś dla swojego zdrowia. Kilkugodzinne spotkanie w plenerze będzie łączyło walory imprezy edukacyjnej i rozrywkowej, po to, aby zechciało wziąć w nim udział jak najwięcej z nas, jak najwięcej częstochowskich rodzin – zapowiadał prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk.

Dla uczestników pikniku zagrają zespoły The Storks i Chłopcy z Placu Broni, wystąpi iluzjonista Krystian Baczyński, a w loterii fantowej będzie rower firmy Giant – zdradzał szczegóły programu Longin Wałachowski, prezydent Rotary Club Częstochowa.

Do udziału w pikniku zachęcał również Tomasz Kołodziejski, prezes Centrum Medycznego Św. Łukasza, reprezentujący PZU Zdrowie.

W programie pikniku znalazły się takie wydarzenia, jak porady i konsultacje medyczne i dietetyczne, promocja samobadania, do czego zachęcały będą częstochowskie „Amazonki”, pomiary ciśnienia, pulsu, saturacji, poziomu glukozy. Dodatkowo NFZ przybliży oferowane przez siebie programy profilaktyczne (takie jak: szczepienia, karta EKUZ, aplikacje internetowe dla pacjentów). Będzie można także oddać krew w mobilnym punkcie poboru.

Na pikniku największa uwaga skierowana będzie przede wszystkim na wczesną profilaktykę onkologiczną, porady onkopsychologiczne i badania genetyczne BRCA 1 w kierunku zapobiegania rakowi jajników i piersi – wszystko to w ramach miejskich programów profilaktycznych. Kontynuowana będzie także promocja programu rehabilitacji i wspierania aktywności ruchowej seniorów i szczepień przeciw grypie i pneumokokom. 

 

Na zdjęciach: plakat promocyjny oraz briefing prasowy zapowiadający Piknik Zdrowia 3 października 2023 

Fot. Łukasz Kolewiński (UM)

Page generated in 0.0159 seconds.