Z ostatniej chwili

Jubileusz pracy artystycznej Agaty Ochoty

2020-10-23 10:57:01 informacje
img

W sobotę 24 października, przy okazji spektaklu "Sprzedawcy gumek" Hanocha Levina w reż. Andrzeja Bartnikowskiego, jubileusz 30-lecia pracy artystycznej będzie obchodzić Agata Ochota, znakomita aktorka Teatru im. Adama Mickiewicza. 

Za swą rolę w tym właśnie pięknym, metaforycznym przedstawieniu aktorka była nominowana w 2015 r. do Złotej Maski.

Początek spektaklu - o godz. 19.00.

Agata Ochota jest absolwentką AST we Wrocławiu. Ważniejsze role w jej dorobku to: Dorymena w „Mieszczaninie szlachcicem” Moliera, Tamara w „Wilkach”, Agnieszki Osieckiej na podst. I. B. Singera, Gina w „Śmierci” Woody Allena, Masza w „Trzech siostrach” Czechowa,  Rose w „Nocną porą”  Rebecki Lenkiewicz, Iwona w „Iwonie, księżniczce Burgunda” Gombrowicza, Eveline w „Jabłku”, Verna Thiessena, Julia w „Pannie Julii” Strindberga, Alina w „Balladynie” Słowackiego, Piękna w „Pięknej i Bestii” Grochowiaka, Alison w „Miłości i gniewie”, Johna Osborne’a, Mary w „Łysej śpiewaczce”, Eugene’a Ionesco.  Ma na koncie role w filmach i serialach.  Została uhonorowana m.in. Nagrodami Prezydenta Miasta Częstochowy i „Złotą Maską”. 

Obecnie jubilatkę można zobaczyć m.in. w takich spektaklach jak: „Królowa Śniegu”, „Nagle, zeszłego lata”, „Czyź nie dobija się koni?”, „Łysa śpiewaczka”, „Sprzedawcy gumek”, „Ostra jazda”, „Przyjazne dusze”.

Fot. Piotr Dłubak

Page generated in 0.0179 seconds.