Z ostatniej chwili

Juromania turystycznym produktem roku

2021-11-26 14:38:26 informacje
img

Święto Jury Krakowsko-Częstochowskiej organizowane m.in. przez Związek Gmin Jurajskich, którego członkiem jest Częstochowa, zostało uznane za Najlepszy Produkt Turystyczny w 2021 r. Juromania wygrała także w głosowaniu internautów – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.   

Prestiżowe certyfikaty odebrali w czasie czwartkowej gali Polskiej Organizacji Turystycznej w Warszawie przewodniczący Związku Gmin Jurajskich Adam Markowski oraz dyrektor Biura ZGJ Robert Nieroda, ZGJ koordynuje działania organizacyjne związane z Juromanią, które finansowane są dzięki współpracy samorządów województw śląskiego, małopolskiego oraz regionalnych organizacji turystycznych.     

Konkurs na Najlepszy Produkt Turystyczny - Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej to projekt wyłaniający najlepsze produkty turystyczne oraz rekomendujący je turystom z kraju i z zagranicy. Jest stałym elementem promocji Polski jako państwa atrakcyjnego turystycznie.

Certyfikaty POT przyznaje Kapituła powołana przez prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej. W jej skład wchodzą eksperci z zakresu turystyki, marketingu, budowy i promocji produktów turystycznych, a także przedstawiciele środowisk akademickich oraz mediów. Kapituła kierowała się ideą, że produkty certyfikowane mają być swoistym drogowskazem dla turystów.

Do konkursu zgłoszono zgodnie z regulaminem 49 produktów turystycznych, dziewięć do Złotego Certyfikatu i 14 do Certyfikatu Specjalnego. Łącznie odnotowano 72 zgłoszenia do etapu ogólnopolskiego. Kapituła przyznała 10 Certyfikatów POT, a także jedno Wyróżnienie oraz Certyfikat Specjalny.

Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej dla Najlepszego Produktu Turystycznego w 2021 r. przyznany został Juromanii - Świętu Jury Krakowsko-Częstochowskiej.

Również internauci w głosowaniu, które odbyło się za pośrednictwem Narodowego Portalu Turystycznego, za najlepszy produkt uznali Juromanię. 

- Nie ulega żadnej wątpliwości, że miejsca uhonorowane Certyfikatami Polskiej Organizacji Turystycznej to najbardziej wyróżniające się atrakcje turystyczne na mapie Polski. Chcemy, by odwiedzali je turyści krajowi, polskie rodziny oraz goście zagraniczni. Zachęcam do odwiedzenia strony polska.travel i poznania wszystkich laureatów. Regiony, w których znajdują się certyfikowane obiekty, mogą być idealną destynacją wakacyjnych lub krótszych wyjazdów - mówił prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Rafał Szlachta.

Wszystkie certyfikowane produkty turystyczne zostaną objęte specjalnym programem promocyjnym Polskiej Organizacji Turystycznej. Dodatkowo nagrodą dla zdobywcy Złotego Certyfikatu będzie kampania promocyjna o wartości 150 tys. zł.

Posiadanie Certyfikatu POT to ogromny prestiż i potwierdzenie jakości turystycznych doznań. Podnosi on rangę produktu turystycznego, wzmacnia pozycję w oczach klientów. Jego wpływ na prowadzone kampanie promocyjne jest z marketingowego punktu widzenia nieoceniony – dodał prezes POT.

Te wyróżnienia to wspólny sukces wszystkich osób zaangażowanych w tworzenie niezwykłego festiwalu jakim jest Juromania. Jak podkreślają organizatorzy, słowa uznania należą się wszystkim podmiotom, które każdego roku uczestniczą w organizacji wydarzenia.

W doroczny festiwal Jury Krakowsko-Częstochowskiej zaangażowane są samorządy województw śląskiego i małopolskiego, wiele miast i mniejszych gmin. 

W Częstochowie wydarzenia „Juromanii” odbywały się w tym roku między 17 do 19 września m.in. na zrewitalizowanym Starym Rynku oraz w klasztorze jasnogórskim.

 

Fot. wykorzystane: 

-  ze strony juromania.pl z imprez w ramach tegorocznej Juromanii w Częstochowie

- z gali Polskiej Organizacji Turystycznej 25.11.2021 r. (materiały organizatora)

Page generated in 0.0196 seconds.