Z ostatniej chwili

Kierował fiatem seicento na „podwójnym gazie”

2021-10-18 12:50:33 informacje
img

Promil alkoholu wykazało badanie 45-letniego kierowcy fiata, który wpadł wczoraj, w niedzielę 17 października w ręce mundurowych z drogówki. Mężczyzna stracił już prawo jazdy. Grozi mu nawet 2-letni pobyt w więzieniu oraz obligatoryjna kara finansowa w wysokości 5 tys. zł – informuje myszkowska Policja.

Do zdarzenia doszło po godz. 18.00 na placu Moniuszki w Koziegłowach. Policjanci z myszkowskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę fiata seicento. Jak się okazało, mężczyzna w ogóle nie powinien siadać „za kółko”, bo był pijany. Badanie wykazało promil alkoholu w jego organizmie. Odalszym losie nieodpowiedzialnego 45-latka zadecydują prokurator i sąd.

Kolejny raz przypominamy, że za kierowanie w stanie nietrzeźwości, oprócz 2 lat więzienia, sprawcy grozi wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów od 3 do 15 lat oraz obligatoryjna kara finansowa w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. zł. Za kolejne prowadzenie pojazdu po pijanemu sąd orzeka nawiązkę na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym w wysokości co najmniej 10 tys. zł. 

Page generated in 0.0169 seconds.