Z ostatniej chwili

Kierowca bmw potrącił nietrzeźwego rowerzystę

2020-11-03 16:16:05 informacje
img

Policjanci z Kłobucka wyjaśniają szczegóły zdarzenia drogowego, do którego doszło w sobotę 31 października  na ul. Sportowej w miejscowości Borowe. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że kierujący bmw nie udzielił pierwszeństwa przejazdu rowerzyście i w konsekwencji go potrącił. W chwili zdarzenia poruszający się rowerem mężczyzna miał w organizmie prawie 2,7 promila alkoholu - informuje kłobucka Policja.

Zdarzenie miało miejsce około godz. 14.45. Jak wstępnie ustalili policjanci z kłobuckiej drogówki, 27-letni mieszkaniec powiatu częstochowskiego, kierujący bmw, nie udzielił pierwszeństwa przejazdu 60-letniemu rowerzyście i w konsekwencji go potrącił. W trakcie badania stanu trzeźwości okazało się, że w chwili zdarzenia kierujący jednośladem mieszkaniec powiatu kłobuckiego miał w organizmie prawie 2,7 promila alkoholu. Kierowca bmw był trzeźwy. Na skutek zdarzenia obrażeń ciała doznał 60-latek. Został zabrany do częstochowskiego szpitala.

Szczegóły zdarzenia badają kłobuccy śledczy. Niezależnie od sprawy o wypadek drogowy 60-letni rowerzysta będzie musiał liczyć się z konsekwencjami kierowania rowerem w stanie nietrzeźwości.

Page generated in 0.0152 seconds.