Z ostatniej chwili

Kierowca busa jechał „krajówką” z 3 promilami w organizmie

2021-12-27 09:14:15 informacje
img

We wtorkową noc 21 grudnia, kilka minut przed godz. 2.00 mundurowi z ogniwa patrolowo-interwencyjnego, na ul. Wieluńskiej w Kłobucku zatrzymali do kontroli busa, którym kierował 45-letni obywatel Ukrainy. W trakcie kontroli okazało się, że obcokrajowiec jest nietrzeźwy, a przeprowadzone badania wskazywały, że stężenie alkoholu w jego organizmie stale wzrasta, osiągając wynik na poziomie 3 promili. Prawdopodobnie było to związane z tym, że na fotelu pasażera policjanci znaleźli butelkę z upitym alkoholem - informuje kłobucka Policja.
Zatrzymany do kontroli drogowej ford transit jechał w kierunku Częstochowy. Policjanci chcieli skontrolować busa posiadającego numery rejestracyjne z obcego województwa, którego kierowca wybrał się w trasę pomimo trudnych warunków drogowych - z uwagi na warunki atmosferyczne tej nocy jezdnia była mokra i śliska.
W trakcie prowadzonej kontroli kazało się, że samochodem kierował 45-letni obywatel Ukrainy, który na stałe mieszka na terenie powiatu pajęczańskiego. Mundurowi  zauważyli, że kierowca może być nietrzeźwy, jednak byli zdziwieni, kiedy w trakcie badan stanu trzeźwości wyszło na jaw, że stężenie alkoholu w jego organizmie stale wzrasta, osiągając wynik na poziomie 3 promili. Osiągnięcie tak wysokiego i niechlubnego wyniku badania stanu trzeźwości prawdopodobnie było związane z tym, że w samochodzie na fotelu pasażera leżała butelka z upitym alkoholem. Biorąc pod uwagę fakt, że kierowca prowadził samochód po drodze krajowej nr 43, a także stan, w jakim się znajdywał, można powiedzieć, że była to kolejna interwencja mundurowych, która pozwoliła uniknąć drogowej tragedii.
Sprawą nietrzeźwego kierowcy zajmują się kłobuccy kryminalni. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grożą mu surowe konsekwencje oraz więzienie. O dalszym losie nieodpowiedzialnego 45-latka zdecydują prokurator i sąd.

Page generated in 0.0206 seconds.