Z ostatniej chwili

Kłobuccy policjanci odwiedzili półkolonistów

2020-07-08 13:12:05 informacje
img

Wakacje i związana z nimi słoneczna pogoda oraz dużo czasu wolnego sprzyjają zabawom i relaksowaniu się, zwłaszcza na powietrzu. Dlatego szczególnie w tym czasie, korzystając z letnich przyjemności, nie można zapomnieć o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Kłobuccy policjanci czuwając nad bezpieczeństwem dzieci i młodzieży, odwiedzili w miniony piątek półkolonistów w jednej ze szkół językowych w Kłobucku - informuje kłobucka Policja.

Mundurowi w trakcie spotkania w ciekawy sposób przypomnieli najmłodszym słuchaczom podstawowe zasady bezpieczeństwa. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, podczas którego poruszony był temat bezpieczeństwa w domu i na podwórku, a także letniego wypoczynku nad wodą czy w górach. Policjanci przypomnieli również o zasadach bezpiecznego poruszania się po drodze oraz o zagrożeniach, jakie czyhają na przejazdach kolejowych. Przestrzegali przed nieznajomymi, którzy nas zaczepią i mówili, jak należy się wówczas zachować. Dzieci mogły również dowiedzieć się, jak zachować się w sytuacji zagrożenia, na przykład kiedy zaatakuje nas agresywny pies oraz w jaki sposób wezwać pomoc.

Z uwagi na wciąż panującą pandemię koronawirusa COVID-19, stróże prawa nie ominęli również tematu obowiązujących ograniczeń dotyczących utrzymywania dystansu między ludźmi czy specjalnych zasad higieny.

Fot. Materiały kłobuckiej Policji

 

 

Page generated in 0.015 seconds.