Z ostatniej chwili

Kolejne zatrzymania za przestępstwa narkotykowe

2021-11-08 11:29:53 informacje
img

Kryminalni z Częstochowy w ubiegły czwartek zatrzymali dwie osoby, które posiadały narkotyki. W niedzielę wpadli na trop kolejnej. Zabezpieczyli łącznie prawie 400 porcji środków odurzających. Zatrzymani to mieszkańcy Częstochowy w wieku od 21 do 26 lat. Za posiadanie narkotyków grozi im do 3 lub nawet do 10 lat pozbawienia wolności – informuje częstochowska Policja.

W ubiegłym tygodniu kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie uzyskali informację o znacznej ilości konopi uprawianych w jednym z mieszkań na Rakowie. Policjanci udali się na miejsce i potwierdzili swoje ustalenia. Już po otwarciu drzwi do mieszkania poczuli charakterystyczny zapach. W wyniku przeszukania pomieszczeń mieszkalnych znaleźli marihuanę i 6 amfetaminę. Właścicielem zabronionych substancji okazał się 26-letni mężczyzna. Usłyszał już prokuratorski zarzut. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków został objęty policyjnym dozorem. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Tego samego dnia podczas patrolu rejonu służbowego mundurowi z komisariatu 2 zauważyli samochód zaparkowany w ustronnym miejscu. Podczas kontroli siedzący na miejscu kierowcy 25-latek nerwowo się zachowywał. Policjanci znaleźli przy nim prawie 165 porcji metamfetaminy i kilka tabletek ecstasy. Mieszkaniec Częstochowy usłyszał już zarzut. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności za posiadanie narkotyków.

W ubiegłą niedzielę natomiast kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie zatrzymali 21-latka, który miał prawie 65 porcji marihuany i ponad 12 gramów grzybów halucynogennych. Za posiadanie narkotyków grozi mu do 3 lat więzienia.

Fot. Materiały Policji

Page generated in 0.0204 seconds.