Z ostatniej chwili

Kompletnie pijana rowerzystka wjechała w pieszego

2022-08-08 15:32:52 informacje
img

Sezon rowerowy w pełni. Rowerzyści poruszający się ulicami muszą pamiętać, że są pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego i nic nie zwalnia ich z przestrzegania przepisów prawa o ruchu drogowym. Wczoraj, 7 sierpnia kompletnie pijana 41-latka wjechała rowerem w pieszego. Mieszkanka Żarek miała w organizmie prawie 3 promile alkoholu - informuje myszkowska Policja.
Do zdarzenia doszło wczoraj po godz. 15.00 na ul. Poprzecznej w Żarkach. Kompletnie zamroczona alkoholem 41-letania mieszkanka Żarek, jadąc na rowerze, wjechała prosto w 50-letniego pieszego. Na miejsce zdarzenia skierowano patrol z Wydziału Ruchu Drogowego. Badanie na zawartość alkoholu wskazało, że rowerzystka miała w organizmie prawie 3 promile alkoholu. Za jazdę w stanie nietrzeźwym i spowodowanie kolizji drogowej otrzymała mandat w wysokości 3550 zł. Na szczęście nikomu nic się nie stało.
Policjanci przypominają!
Za jazdę rowerem w stanie po spożyciu alkoholu (od 0,2 do 0,5 promila alkoholu w organizmie) grozi mandat w wysokości 1000 zł. Natomiast jazda na rowerze w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila alkoholu w organizmie) „kosztuje” 2500 zł.

Page generated in 0.0156 seconds.